Novinky

Aktuální dění ze světa Vaší školy

Rok 2022

PF 2023

přidáno 21.12.2022


Krásné prožití vánočních svátků, hodně zdraví a spokojenosti v roce 2023 Vám přejí žáci a zaměstnanci ZŠ Týnec nad Sázavou

PF2023

Poděkování SRPDŠ

přidáno 21.12.2022


Dne 21. 12. 2022 všechny děti naší školy mohly zhlédnout pohádku Princ Mamánek.
Chtěli bychom poděkovat za tento vánoční dárek.
Zároveň i my všichni přejeme SRPDŠ krásné Vánoce a hodně štěstí v novém roce 2023.

ZŠ Týnec

Vánoční zvyky a tradice

přidáno 21.12.2022


Dne 20. 12. 2022 proběhly u nás jako každý rok „Vánoční dílny – zvyky a tradice“. 
Při tvoření, sportování, pečení, zpívání, tancování, řešení kvízů a focení se děti naladily do vánoční atmosféry. 
Jak jsme si to užili, uvidíte ve fotogalerii.

Sáňkování

přidáno 21.12.2022


Dne 20. 12. 2022 dívky z 9.A připravily pro 1.A společné sáňkování se soutěžením a drobnými odměnami. Sněhové radovánky zpestřily všem předposlední den školní docházky v odpolední družině tohoto kalendářního roku.

Patronát 9.A - 1.A

přidáno 19.12.2022


Dne 16. 12. přinesli žáci 9.A vánoční dárky svým prvňáčkům.
Společně si zazpívali koledy a každý prvňáček si odnesl domů svůj zápich ve tvaru stromečku, hvězdičky nebo andělíčka.

Vánoční Norimberk

přidáno 19.12.2022


Dne 13. 12. vyrazili němčináři na exkurzi do Norimberka, aby si zde prohlédli císařský hrad, navštívili Muzeum hraček a nasáli vánoční atmosféru na adventních trzích v historickém centru města.

Všichni se snažili použít pár německých frází při nákupu voňavých klobás a tradičních perníčků či horkých nápojů v hrnečkách, které jim budou návštěvu města připomínat. Někteří získali i fotku s andělem, všichni si rádi pohráli v Muzeu hraček a domů se vraceli s vánoční náladou a novými zážitky i poznatky o sousedním Bavorsku a už teď se těší na další cesty za poznáním.

Vánoční dekorace

přidáno 19.12.2022


Žáci 6. ročníků si zkusili základy aranžování. 
Při práci s přírodními materiály vyráběli krásné vánoční dekorace.

Soutěž v recyklaci starých mobilů

přidáno 13.12.2022


Naše škola se zúčastní soutěže STARÝ MOBIL PRO REMOBIL. Za každý mobil jsou extra body a vítězné třídy mohou vyhrát návštěvu Science centra.

Soutěž probíhá od 15. 12. 2022 do konce ledna 2023.

Děti mohou mobily odevzdávat na prvním stupni svým třídním učitelům, na druhém do kabinetu přírodopisu.

Více informací ZDE.

recyklohrani

Workshop v angličtině

přidáno 07.12.2022


V pátek 2. 12. měli žáci 8. a 9. tříd mezinárodní workshop v angličtině. 

Do školy přijeli lidé z různých zemí, po celou dobu s dětmi mluvili anglicky a hráli různé hry zaměřené na vztahy ve třídě.

Workshopy se dětem moc líbily a klidně by si je ještě někdy zopakovaly.

English workshop with Erasmus+ lecturers

On December the 2nd a group of people working with Erasmus visited our school.

They gave us a presentation about stereotypes, prejudice and also the enviroment. We did a few activities that taught us about our world and about our actions. The best activity from the whole workshop, that all of the students found really amusing, was getting rid of bad things in the world. In the first part of this activity we were sorted into groups. Together we wrote some of the problems and the solutions to them. We wrote on sticky notes, which were later stuck on balloons. Popping them symbolized the end of our stereotypes and prejudices. We all liked the workshop a lot and we improved our English skills as well.

                                                                                                        Denisa Hadačová, 9.B


Divadlo Praha a vycházka za pověstmi

přidáno 07.12.2022


Dne 6. 12. jely třídy 6.A a 6.B do Prahy do Divadla ABC na vánoční představení a poté se vypravily centrem města po stopách pražských pověstí a nasály předvánoční atmosféru na tamních trzích.

Mikulášská nadílka v 1.B 

přidáno 07.12.2022


V pondělí 5. 12. již od samého rána byli malí kluci a děvčata z 1.B plni očekávání, zda k nim do třídy zavítá Mikuláš se svojí početnou družinou. 

Krásně zazpívali písničku a všechny ujistili, že byli opravdu hodní. 

Od Mikuláše je za to čekala sladká odměna.

Mikulášská nadílka v 1.A

přidáno 07.12.2022


Dne 5. 12. navštívil 1.A Mikuláš s čerty a s anděly. Děti zazpívaly koledu a dostaly jako dárek Slabikář a sladkou odměnu. Mikuláš je pochválil a prohlásil, že tak hodné děti letos ještě nepotkal. 

Celou akci zorganizovala v rámci patronátu pro své prvňáčky třída 9.A.

Rozsvícení vánočního stromu

přidáno 02.12.2022


V sobotu 26. 11. proběhlo slavnostní rozsvícení vánočního stromu před OD Hruška.
Předvánoční atmosféru dokreslovalo pěvecké vystoupení žáků ZŠ Týnec pod vedením paní učitelky Pavlíny Kleinové.

Návštěva knihovny - 2. stupeň

přidáno 02.12.2022


V průběhu dvou týdnů se žáci 2. stupně zúčastnili programů v městské knihovně.
Jejich náplní bylo vytváření komiksů, časopisů, či rozlišování literárních žánrů v literatuře pro mládež. 
Po vysvětlení dané problematiky žáci pracovali ve skupinách jako spisovatelé či žurnalisté a prezentovali své práce.

Přáníčka do domova důchodců

přidáno 02.12.2022


V pátek 25. 11. se žáci naší školy z 5.A a 5.B v doprovodu svých třídních učitelek a asistentek vydali předat ručně vyrobená vánoční přání do domova důchodců.
Už několikátý rok se nám daří tuto hezkou a smysluplnou tradici dodržovat, protože věříme, že dělají radost obyvatelům domova i dětem.

Všem, kteří se podíleli na výrobě děkujeme a přejeme klidné svátky plné pohody. 🎄

Neuvěřitelné vítězství

přidáno 02.12.2022


Po několikaleté covidové pauze se opět konal florbalový turnaj „O neveklovský měšec“. V pátek 25. 11. 2022 jsme vyrazily s dívkami z 8. a 9. tříd poměřit síly s dalšími 5 školami z Benešovska.

Družstvo bojovalo ve složení: Srbová Anna, Pavliščová Marie, Skopcová Tereza, Pořízková Kateřina, Artusová Adéla, Moždžeň Josefína, Burdová Nikola, Štěpánová Pavlína, Breburdová Michaela, Dvořáková Hana, Petrášková Lucie a Pátečková Eliška.

Dívky nejprve nastoupily k zápasům v základní skupině proti Postupicím a Čechticím. Zpočátku byla ze hry cítit nervozita, ale postupem času nabývaly holky na jistotě. Po malém zaváhání ve skupině jsme postoupily k rozhodujícímu utkání s domácím Neveklovem. V bouřlivé atmosféře, ne příliš přátelského publika, holky přehrály své sokyně 3:0. A šlo se do finále se ZŠ Jiráskova. Zápas byl dlouho vyrovnaný, nikomu se nedařilo vstřelit branku. Ve druhém poločase přišly 2 překvapivě rychlé góly Marušky Pavliščové a zlato bylo nadosah. Do konce zápasu zbývaly necelé 2 minuty, holky bojovaly ze všech sil. Vítězství se jim podařilo uhájit a domů si odvezly ten nejcennější kov.

Velkou oporou útoku byla Kačka Pořízková. V brance zase excelovala Terka Skopcová, která svými vynikajícími zákroky podržela celé družstvo. Ale velká pochvala a poděkování za předvedené výkony patří všem hráčkám. Holky hrály s velkým nasazením, běhaly za každým míčkem a předvedly parádní spolupráci v rámci týmu. Gratulujeme všem k velkému úspěchu.

Mgr. Kateřina Kopáňková

florbal

Vánoční jarmark na Benešovské

přidáno 28.11.2022


Dne 25. 11. proběhla na ZŠ Benešovská vánoční prodejní výstava.

Žáci se svými učitelkami a vychovatelkami připravili výrobky s vánoční tematikou. Paní vychovatelka Hranostýlová zajistila program se svým sborem flétniček. Za pomoci rodičů dobrovolníků perfektně fungovala kavárnička v prostorách jídelny. Rodiče žáků dodali do kavárny bohaté občerstvení, slané i sladké.

Zájem o výstavu ze strany rodičů i širší veřejnosti byl velký. Výrobky mizely před očima.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci a úspěchu vánočního jarmarku.

Školní fórum

přidáno 28.11.2022


Dne 24. listopadu se na naší škole uskutečnilo Školní fórum, které proběhlo v rámci aktivit Zdravého města Týnce nad Sázavou. Z tohoto fóra vzešly od žáků nápady na vylepšení nejen školy, ale také města a jeho okolí. 

Všichni zúčastnění si zaslouží obrovskou pochvalu, neboť tuto akci pojali opravdu zodpovědně, přemýšleli, naslouchali, komunikovali a své nápady odprezentovali před publikem, jehož součástí bylo též vedení školy a města.

Přírodopisná exkurze do ZOO Praha

přidáno 28.11.2022


Ve čtvrtek 24. listopadu navštívili žáci 8.B a 8.D pražskou zoologickou zahradu, kde se zúčastnili výukového programu o etologii (chování) zvířat.

exkurze zoo

Divadlo v Dlouhé

přidáno 28.11.2022


Dne 23. listopadu se členové Klubu mladého diváka zúčastnili divadelního představení Romeo, Julie a tma v Divadle v Dlouhé.

Všem zúčastněným se představení moc líbilo. 

divadlo

Vánoční jarmark

přidáno 23.11.2022


Srdečně Vás zveme na Vánoční jarmark dne 25. 11. 2022 do budovy ZŠ Benešovská. 

Přijďte společně s námi zahájit adventní čas a nasát vánoční atmosféru.

pozvánka

Školní fórum

přidáno 21.11.2022


Ve čtvrtek 24. 11. se koná od 9:00 do 12:00 školní fórum v zrcadlovém sále ZŠ Komenského.

Pozvánka na školní fórum ZDE.

zs skolni forum

Plamínek přátelství

přidáno 21.11.2022


Akce ŠD pro obě budovy se po Covid pauze opět uskutečnila před MěÚ. Předat dárek (vlastnoručně vyrobený malý hudební nástroj) a spřátelit se s někým z druhé školy. O tom všem si 16. listopadu odpoledne zazpívalo více jak 140 zpěváků a zpěvaček ze ŠD Benešovská a ŠD Komenského.

Přírodopisná exkurze do ZOO Praha

přidáno 21.11.2022


V úterý 15. listopadu navštívili žáci 8.A a 8.C pražskou zoologickou zahradu, kde se zúčastnili výukového programu o etologii (chování) zvířat. Jak pozorování různých projevů chování probíhalo, můžete spatřit na fotografiích.

Tandemová výuka chemie

přidáno 21.11.2022


V pondělí 14. listopadu se uskutečnila tandemová výuka učitelů chemie Petra Vitteka a Petry Šaškové v 9.C. A to na téma určování kyselosti a zásaditosti roztoků.

Žáci si prakticky vyzkoušeli reakci indikátorů pH - látek, které mění zbarvení podle toho, zda se nacházejí v kyselém či zásaditém prostředí. V průběhu experimentu použili nejen univerzální indikátorové papírky, ale také přírodní indikátory (výluhy z červeného zelí, borůvek, řepy a cibule).

Svatý Martin

přidáno 09.11.2022


V pátek 11. 11. se slaví svátek svatého Martina. A tak jsme si na I. i II. stupni zazpívali všech 7 slok písničky, která vypráví jeho příběh. 
Žáci se doprovodili na Orffovy hudební nástroje a v 7. a 8. ročníku dokonce i na saxofon. 

 Zpívání si natočili, sestříhali a poslali do světa.

Revolution train

přidáno 08.11.2022


Dne 4. listopadu žáci devátých ročníků vycestovali na vlakové nádraží do Benešova, kde se zúčastnili velmi úspěšného preventivního programu na téma drogových závislostí s názvem ,,Revolution train". Program akcentoval vzdělávání prožitkem, kdy žáci vstřebali informace prostřednictvím intenzivních emocí a učili se tak z přímé zkušenosti. Na tento program bude navazovat diskuze s Policií ČR, který se uskuteční již na naší škole. 

Program byl zorganizován ve spolupráci s městem Týnec nad Sázavou.

1. představení KMD

přidáno 08.11.2022


ROMEO, JULIE A TMA – Jan Otčenášek
Divadelní zpracování stejnojmenné slavné novely. 

Kdy: ve středu 23. 11. 2022 od 15:00 hodin
Kde: Divadlo v Dlouhé
Délka představení: 1:30 hod. bez přestávky
Příjemný kulturní zážitek přeje Klub mladých diváků

Více informací:

Tragický příběh lásky studenta a židovské dívky v temné atmosféře Prahy za heydrichiády. 
Představte si, že sedíte za soumraku na lavičce v parku, v kapse lístek do kina, máte za sebou úspěšně maturitní písemku, kolem vás chodí líbající se páry a vám je docela příjemně, kdyby ovšem nebyla ta pitomá válka… Ale ta určitě brzo skončí, vy za chvíli budete dospělý a nastane ten pravý život! Zapálíte si cigaretu a vidíte, že vedle vás sedí nějaká holka, ošklivá není, jen se tak divně krčí a fňuká. Asi nešťastně zamilovaná! Ideální příležitost vyzkoušet si, jak to umíte s děvčaty - no tak, slečno, je krásný májový večer a vy tady takhle… Proč je tak vyděšená a tiskne k tělu ten kufřík, ujel jí snad vlak?...
 
Hrají: Marie Poulová, Pavel Neškudla, Miroslav Hanuš, Tomáš Turek, Marie Turková, Jan Meduna, Eva Hacurová, Michaela Doležalová, Čeněk Koliáš

Režie: Hana Burešová 

kmd

Dýňodlabání 4.A a 2.A

přidáno 03.11.2022


V pátek 21 .10. 2022 se děti s rodiči, mladšími sourozenci a svými učitelkami sešly na louce v Chrástu na Sázavou.

Děti s pomocí rodičů vydlabaly krásné dýně a potom si všichni opekli buřty. Nakonec děti čekala stezka odvahy kolem místního kostela.

Všichni si akci náležitě užili a již se těší na další společné setkání.

Velké díky patří Lence Molitórisové za organizaci.

Puntíky na naší škole

přidáno 31.10.2022


U příležitosti Světového dne psoriázy (WPD) jsme si v úterý 25. 10. 2022 vzali oblečení či doplňky s puntíky a vyfotili se na obou našich budovách.

Již všichni víme, že lupénka není infekční onemocnění.

Osmáci v Praze na Malé Straně

přidáno 25.10.2022


 Poslední zářijový den se žáci 8. C vypravili v rámci výuky českého jazyka a výchovy k občanství do Prahy. Třída 8. A je následovala o několik dní později, 3. 10. Obě třídy navštívily Valdštejnský palác, sídlo Senátu ČR, a prošly se jeho nádhernou zahradou s umělou jeskyní. Žáci 8. C se dokonce zúčastnili jednání Poslanecké sněmovny PČR, vyslechli si příspěvek ministra financí Zbyňka Staňury a poslankyně Aleny Schillerové.
     V druhé části exkurze poznávali místa spjata s životem a dílem spisovatele Jana Nerudy.

Pythagoriáda

přidáno 25.10.2022V týdnu 17. 10. - 21. 10. 2022 se naše škola zapojila do matematické soutěže Pythagoriáda. 

ZDE je seznam všech úspěšných řešitelů, kteří postupují do okresního kola. 

Gratulujeme a přejeme jim hodně štěstí!


zs tynec pythagoriada

„Puntíkový den“

přidáno 21.10.2022


Vážení rodiče, milí žáci,
 
dne 25. 10. 2022 se naše škola připojí k projektu „Puntíkový den“, což je osvětový projekt, jehož cílem je šířit mezi širokou veřejnost povědomí o tom, že lupénka není infekční onemocnění.
Jedná se o celorepublikový happening s přesahem do zahraničí, který se bude konat v týdnu od 24. do 30. října, u příležitosti Světového dne psoriázy (World Psoriasis Day). 
Vezměte si v tyto dny něco puntíkového a vyšlete tak zprávu že víte, že lupénka není infekční onemocnění. 
 
Děkujeme
 
Mgr. Barbora Hanáková
Ředitelka ZŠ Týnec nad Sázavou

puntíkový den

Patronát 9.B – 1.B 

přidáno 21.10.2022


Dne 16. 9. se žáci 1.B poprvé setkali se svými staršími kamarády z 9.B. Společně tvořili pěkné záložky, což se prvňáčkům velice líbilo. Při jejich dalším setkání se šli projít po okolí školy a vyrobili krásné lesní skřítky. A protože se blíží svátek Halloween, pomáhali starší kamarádi tento týden prvňáčkům vyrábět strašidelné dýně. 

Na všechna setkání se prvňáčkové velice těšili. 

Volby do školské rady

přidáno 17.10.2022


Ve dnech 29. 9. až 6. 10. 2022 proběhla volební anketa přes aplikaci Bakaláři o volbě nových členů z řad zákonných zástupců do Školské rady ZŠ Týnec nad Sázavou.

Ve volbách zvítězili paní Martina Králíková a pan Lukáš Killian.

Mgr. Barbora Hanáková

škola

Atletický trojboj

přidáno 14.10.2022


5. 10. 2022 se v Benešově konaly oblíbené závody družstev v atletickém trojboji. Děti poměřily síly ve 3 disciplínách: běh na 50 m, skok daleký a hod kriketovým míčkem. Školu reprezentovalo desetičlenné družstvo dívek a chlapců z 1. – 5. ročníku.

Soupiska: Valentýna Žáčková, Jakub Šandera, Karolína Míčková, Adam Výskot, Tereza Stožická, Jan Starec, Adéla Pacasová, Šimon Novák, Šárka Kuchtová a David Jetýlek.

Ve velmi silné atletické konkurenci obsadilo naše družstvo krásné 7. místo z celkového počtu 15 družstev. Celý den se krásně vydařil, počasí bylo přímo pohádkové, a děti odjížděly domů plné dojmů a nových sportovních zážitků.

Všem sportovcům děkujeme za podané výkony.

Mgr. Kateřina Kopáňková

trojboj

Přespolní běh – zlato a bronz z Vlašimi

přidáno 03.10.2022


I tento rok jsme 22. 9. 2022 vyrazili do Vlašimi do zámeckého parku, kde se již tradičně konal závod v přespolním běhu. I přes velkou marodku, zejména v chlapeckém týmu, se podařilo družstvo na poslední chvíli doplnit náhradníky. Naši školu tedy reprezentovala dvě družstva.

V mladší kategorii chlapci ve složení
Jiří Schwarz, Robin Bejček, Matěj Ševčík, Adam Samko, Petr Dymák a Ondřej Řehák

a ve starší kategorii dívky ve složení
Amélie Berková, Marie Pavliščová, Michaela Breburdová, Lucie Petrášková, Kateřina Pořízková a Tereza Klingerová.

Všichni běžci podali pěkné výkony na hranici svých možností. Tento rok medaile v soutěži družstev necinkla, o to více nás potěšily úspěchy v individuálních výkonech.

Jako první na 1,5km dlouhou trať vyběhly dívky. Do závěrečného stoupání zbylo nejvíce sil Kačce Pořízkové z 9.B, která si pohlídala čelo závodu a cílovou páskou proběhla v nejrychlejším čase své kategorie. Stala se okresní přebornicí v přespolním běhu. Z chlapců se na 2km trati nejlépe dařilo Matěji Ševčíkovi ze 7.C, který ve své kategorii vybojoval bronz.

Závodníkům gratulujeme k úspěchu.

Mgr. Kateřina Kopáňková

Kroužky 2022/23

přidáno 26.09.2022


Přehled všech našich letošních kroužků naleznete ZDE.

Věnujte, prosím, pozornost zápisu na kroužky keramiky, který proběhne tento čtvrtek 29.9. od 8:00 na emailové adresy vedoucích kroužků.

zs

Plenární zasedání SRPDŠ a třídní schůzky

přidáno 13.09.2022


Vážení rodiče,
 
dne 20. 9. 2022 v budově Benešovská a dne 22. 9. 2022 v budově Komenského se konají od 16,00 „Plenární zasedání SRPDŠ“. Poté od 16,30 pokračují úvodní třídní schůzky.
Těšíme se na opětovné shledání s Vámi.
 
Mgr. Barbora Hanáková
Ředitelka ZŠ Týnec nad Sázavou

zs tynec srpds

Patronát

přidáno 12.09.2022


Podívejte se, jak nám prvňáčci zazpívali a zatančili (ZDE), což jsme samozřejmě odměnili lízátkem.

Těšíme se na společné zážitky!

Žáci 9.A

patronat

ČNB

přidáno 12.09.2022


Dne 9.9.2022 navštívila třída 9.A program Za měnou v ČNB. 

ZS TYNEC CNB

Organizace začátku nového školního roku

přidáno 31.08.2022


1.9. 2022
Přípravná třída + 1. ročníky: vyučování do 8,30
1. st.: vyučování do 9,00
2. st.: vyučování do 9,30
2. 9. 2022
1. třídy: vyučování do 9,35
Ostatní ročníky: výuka dle rozvrhu

zs

Důležitá informace pro děti přípravné třídy a žáky 1. tříd na budově Komenského

přidáno 31.08.2022


Prosíme rodiče, aby 1. 9. 2022 přišli do budovy Komenského šedou brankou mezi pavilonem 2. stupně a ŠD a shromáždili se před vchody do budovy 1. stupně Komenského.

zs tynec

Přivítání v novém školním roce

přidáno 31.08.2022


Milí žáci, vážené kolegyně a kolegové, vážení rodiče, 
dovolte mi, abych Vás touto cestou přivítala a popřála hodně štěstí, spokojenosti s dosaženými výsledky a především nám všem pevné zdraví v novém školním roce 2022/2023. 
Ať se nám všem daří. 
Mgr. Barbora Hanáková 

zs

Přejeme vám krásné prázdniny a mnoho hezkých letních zážitků.

přidáno 29.06.2022


zaměstnanci ZŠ Týnec

zs tynec

 Patronát 9.A - 1.A

přidáno 29.06.2022


Naši milí deváťáci se přišli rozloučit s prvňáčky a přinesli jim krásné desky na vysvědčení spolu s kornouty plných dobrot.
 
Moc děkujeme za celoroční spolupráci, za všechen volný čas věnovaný malým dětem a velké poděkování patří paní třídní učitelce 9.A Janě Maříkové a paní asistentce Petře Cacákové.

Deváťákům přejeme, aby do nové etapy života vstoupili pravou nohou.

Více fotografií ZDE.

patronat

Volejbalový turnaj 

přidáno 29.06.2022


Dne 28. 6. proběhl tradiční turnaj ve volejbale, kdy se utkali učitelé a deváťáci. Všichni odcházeli domů spokojeni, neboť konečný výsledek byl 2 : 2.

Více fotografií ZDE.

volejbal

SEZNAM SEŠITŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

přidáno 29.06.2022


Předběžný seznam sešitů na příští školní rok naleznete ZDE.

zs tynec

Botanické praktikum – Vlčí rokle, Grybla

přidáno 29.06.2022


V úterý 14.6. se žáci 7.C a 7.D vypravili poznávat chráněná území v okolí naší školy. Prošli přírodní památkou Vlčí roklí vyplněnou kamenným mořem až z několika metrů velkých žulových balvanů a pokračovali na Gryblu/Panskou skálu - přírodní rezervaci. Důvodem její ochrany je buková les s přirozeným podrostem. Cestou plnili rozličné úkoly z botaniky a na konci dostali za předvedené znalosti sladké odměny.

Více fotografií ZDE.

botanicke praktikum

Slavnostní rozloučení s 9. ročníky

přidáno 27.06.2022


Srdečně zveme rodiče a přátele našich deváťáků na slavnostní předávání vysvědčení dne 30. 6. 2022 od 10 hodin mezi pavilony školy.

Těší se na Vás 9.A, 9.B a 9.C

Pozvánka ZDE.

slavnostni ukonceni

Orientační běh

přidáno 27.06.2022


V rámci projektu „Ochrana člověka za mimořádných událostí“ se celý první stupeň ZŠ Komenského vydal na orientační běh.
Žáci i žákyně ze všech tříd byli nalosováni do 18 různorodých družstev. Během závodu všichni plnili úkoly na stanovištích, na kterých pomáhala 9.A, a přitom museli zdolat asi dvoukilometrovou trať. Starší děti vzaly pod ochranná křídla ty mladší a vznikla mezi nimi nová přátelství. I přes počáteční nedůvěru některých ve vlastní tým, nakonec všichni úspěšně doběhli do cíle.
Členové třech nejlepších družstev dostali diplom a medaili. Na všechny účastníky pak čekala ještě sladká odměna.
Velký dík patří panu učiteli Macháčkovi za organizaci.
Všichni jsme si sportovní dopoledne moc užili a těšíme se na další společné zážitky!

Více fotografií ZDE.

orientacni beh

Список прийнятих українських учнів на 2022/2023 навчальний рік

přidáno 24.06.2022

zs uk

Přehled umístění absolventů 2022

přidáno 24.06.2022


Podrobný přehled škol, na které se umístili naši letošní absolventi, najdete ZDE.

umisteni absolventu

Husitské muzeum Tábor

přidáno 24.06.2022


V pondělí 13. 6. se vydala třída 7.B na exkurzi do Husitského muzea v Táboře. Třída navštívila prohlídku s názvem ,,Boží bojovníci''. Děti si vyslechly prezentaci, pracovaly na skupinovém úkolu a poté si za odměnu vyzkoušely, jaké to je, bojovat z vozové hradby.

Více fotografií ZDE.

husitské muzeum

Hydrobiologické praktikum

přidáno 24.06.2022


V měsíci červen se žáci šestých ročníků zúčastnili hydrobiologického praktika. Trasa vedla z Týnce okolo Janovického potoka k rybníku František až do Bukovan. Žáci plnili ve skupinách různé úkoly zaměřené na bezobratlé živočichy. Některé živočichy rovněž sami vylovili. Na konci praktika je kromě odměn za provedenou terénní činnost čekaly odměny.​

Více fotografií ZDE.

praktikum

Celoškolní projekt „Ozdobme naši školu“

přidáno 24.06.2022


V rámci celoškolního projektu žáci 6.A vybudovali na školním pozemku bylinkovou zahrádku, která poslouží ostatním žákům také ke vzdělávání v rámci přírodopisu. Žáci zde zasadili například meduňku, šalvěj, cola pelyněk, mátu a další bylinky.

Více fotografií ZDE.

ozdobme školu

Výlet na Petřín

přidáno 20.06.2022


V úterý 14. 6. se 3.A s 2.A zúčastnily výletu do Prahy na Petřín. Ráno jsme odjeli autobusem na Újezd, nahoru jsme se dostali lanovkou a poté si prohlédli bludiště, ve kterém nás zvětšovala a zmenšovala zrcadla. Dobrovolníci se vydali na rozhlednu a cestou překonali 299 schodů. Výhled za to stál. Samozřejmě nesměla chybět zmrzlina a nákup suvenýrů. Nazpátek jsme šli kolem hladové zdi a podívali se do Strahovského kláštera. Počasí bylo báječné a výlet se vydařil.

Více fotografií ZDE.

petrin

Dopravní soutěž malých cyklistů

přidáno 20.06.2022


Ve čtvrtek 16.6. 2022 se v areálu naší základní školy uskutečnila dopravní soutěž malých cyklistů. Své znalosti a dovednosti si zde změřili žáci čtvrtých ročníků. Soutěž se skládala z teoretických testů dopravních pravidel a také z jízdy zručnosti na kole. Dopravní dopoledne s koly se opravdu vydařilo. Počasí nám přálo a mezi dětmi vládla soutěživá nálada. Na prvním místě se umístil Bořivoj Antoš, na druhém Šárka Kuchtová a třetí místo obsadil Timmy Lóci. Vítězové byli odměněni diplomem a hodnotnými cenami. Ani ostatní však nepřišli zkrátka. Za svou snahu a výkony obdrželi odměnu v podobě sladkostí a reflexních prvků na výplety kol.
Za bezvadnou organizaci soutěže i za hodnotné a praktické ceny děkujeme Městské policii v Týnci nad Sázavou pod vedením Tomáše Klenovce.

Více fotografií ZDE.

dopravni soutez zs

Výlet třídy 8.A

přidáno 20.06.2022


Ve dnech 16.6.-17.6.2022 se uskutečnil školní výlet třídy 8.A. Ubytováni jsme byli v areálu Růžená. První den jsme zvládli cca 8 km dlouhý pochod, zasportovali jsme si a večer strávili u táboráku. Druhý den jsme navštívili město Tábor. Moc se nám líbilo v chodbách středověkého podzemí a také expozice věnovaná husitství. Už nyní se těšíme na další společné výlety. 

Více fotografií ZDE.

"Návrat do dětství"

přidáno 17.06.2022


Více fotografií ZDE.

deti skola

Motýlí dům Praha

přidáno 17.06.2022


Ve středu 15. 6. se třídy 1.A a 1.B vydaly na výlet vlakem do Prahy. Pro prvňáčky byla jízda vlakem velkým zážitkem a to ještě netušili, co všechno je čeká.
Z Hlavního nádraží jsme zamířili na Václavské náměstí, abychom dětem ukázali Národní muzeum a sochu svatého Václava. Následně jsme zamířili k Motýlímu domu, který se nachází v hračkářství Hamleys. Po prohlídce Papilonie jsme se vydali na Staroměstské náměstí podívat se na Pražský orloj.
Cestou zpět jsme si všichni dali úžasnou zmrzlinu, děti si pohrály na dětském hřišti a už jsme nastupovali do vlaku, který nás dovezl zpět do Týnce.

Více fotografií ZDE.

motyly dum

PŘESPÁVAČKA 6. A 

přidáno 17.06.2022


Dne 3. 6. 2022 se uskutečnila legendární a nenahraditelná „přespávačka“ s naším milým třídním učitelem Vittekem. Nebylo to pouze spaní, ale vlna pečlivě vybraných zábavných aktivit. Po příchodu do školy kluci venku hráli fotbal, volejbal, vracečku, holky zase tancovaly. Příjemné odpoledne strávené na hřišti v areálu školy jsme zakončili závodem v běhu, který jsme si všichni opravdu užili.

Asi si určitě říkáte, jak to bylo s večeří. Zašli si do restaurace? Co si objednali? Tak to určitě nebylo! Protože my – 6.A – jsme si nakoupili předem a ve školní kuchyňce jsme si pak udělali originální a nejlepší pizzu, co kdy kdo jedl. Se zábavou jsme rozhodně nezaostávali, protože když se do vaření pustí 11 až 13leté děti, může se přihodit opravdu cokoliv. Myslím, že všichni víme, o čem je řeč. 😊

Po bezchybné večeři jsme se přemístili do jedné ze tříd a sledovali film. Po chvíli jsme si všimli, že se protější chodba s pohybovým čidlem stále rozsvěcuje, a to byla přitom škola zavřená! Na nic jsme nečekali, sebrali jsme svoje pátrací schopnosti a šli jsme prohledávat všechny úkryty a místa, kde by se mohl někdo nacházet, ale nikde nikdo. Šli jsme tedy opět sledovat film, který stále přes dotykovou interaktivní tabuli zastavovali komáři a mouchy. O to ale nejde – jde o to, že to byl dost pravděpodobně hmyz, který rozsvěcel chodbu, protože jinak jsme si to nedokázali vysvětlit.

Ráno tříčlenný tým připravil snídani pro celou třídu. Jídlo se nabízelo do samotného odchodu, neboť ho bylo mnoho – obložené chleby, zelenina, unikátní koláč i Míša řezy.

No posuďte sami, nebyla to opravdu ta nejlepší přespávačka, na které jsme mohli být?

Jakub Weisheitel, 6.A

Více fotografií ZDE.

skola prespavacka

Činnost školní družiny Benešovská

přidáno 14.06.2022


Akce ŠD Benešovská za školní rok 2021/22.

Všechny fotky k nahlédnutí ZDE.

skolni druzina

Botanické praktikum 7.A

přidáno 14.06.2022


Ve středu 8. 6. jsme se vydali vlakem směr Prosečnice, odtud jsme pokračovali po svých přes Vlčí rokli, přírodní rezervaci Grybla až do Týnce. Cestou jsem ve skupinách plnili mnoho zajímavých úkolů z botaniky. Měli jsme možnost i několik rostlin ochutnat- už víme, jak zatočit se zácpou pomocí oddenku osladiče nebo dochutit pokrm lístky rdesna. Výuka v přírodě se nám moc líbila. 

Více fotografií ZDE.

botanicke praktikum

Zoologická exkurze

přidáno 14.06.2022


Ve středu 8.6.2022 jsme se s žáky 8.A+B+C vydali do Chýnovské jeskyně - až 44 m pod povrchem jsme zdolali 300 schodů. Dále jsme navštívili ZOO Tábor, kde jsme pozorovali obědvat tygra ussurijského a medvědy hnědé.

Více fotografií ZDE.

zoo

"Květinové děti"

přidáno 10.06.2022


Více fotografií ZDE.

skola

Botanické praktikum - Vlčí rokle, Grybla

přidáno 09.06.2022


V úterý 31. 5. absolvovala třída 7.B botanické praktikum z Prosečnice do Vlčí rokle a zpátky přes Gryblu pěšky do Týnce.

Děti cestou poznávaly rostliny a plnily různé úkoly z přírodovědy. Vyšlo jim krásné počasí a výlet si náležitě užily.

Více fotografií ZDE.

Exkurze 9. ročníků

přidáno 09.06.2022


Žáci 9. ročníků navštívili hornický skanzen Březové hory a Památník Karla Čapka.

 Pozvánka na besedu pro rodiče: RodičOFF

přidáno 07.06.2022


Pozvánka ZDE.

skola rodice

Po stopách zlata 9.B

přidáno 07.06.2022


V pátek 3.6. se 9.B vydala po stopách zlata do Jílového. V dílně alchymisty Eduarda Kelleyho v muzeu jsme zlaté cihly nezískali. Přes kopec Pepř s rozhlednou jsme došli do štoly Paduán, kde jsme překonali po šesti žebřících převýšení 20 m. Opravdový atletický výkon nás ale teprve čekal. V rekordním čase jsme kozí stezkou doběhli vlak směr Týnec. ​

Více fotografií ZDE.

vylet za zlatem

Třídní schůzky rodičů budoucích prvňáků a dětí přípravné třídy

přidáno 03.06.2022


Dne 16. června v 16,00 hodin

Budova Benešovská: hlavním vchodem do třídy 4. C

Budova Komenského: šedou brankou do areálu školy, vchodem do respíria 1. stupně, rozdělení dětí do tříd bude vyvěšeno na dveřích respíria.

zaci
Adresa školy

Budova Komenského 265
Budova Benešovská 23
Týnec nad Sázavou
257 41
IČO: 71004670

Kontakt

E-mail: info@zstynec.cz
E-mail: recepce@zstynec.cz
Datová schránka: ap3mtpn
Telefon:
ZŠ Komenského: 317 701 213
ZŠ Benešovská: 317 701 218