Rok 2023

Krásné prázdniny

přidáno 30.06.2023


 „Přejeme Vám krásné prázdniny plné pohody, relaxace a pestrých zážitků.
Ať jsou Vaše letní cesty veselé, plné poznání a mají vždy šťastný návrat domů“.

Všichni zaměstnanci ZŠ Týnec nad Sázavou

prazdniny

Ochrana člověka za mimořádných událostí Komenského

přidáno 30.06.2023


Ve dnech 26.-27.6. proběhl projekt OČZMU, žáci 2. stupně ocenili především horolezeckou stěnu a lezecké aktivity, kde si mohli vyzkoušet svou sílu a obratnost a prožít velkou dávku adrenalinu. Děkujeme organizátorům za příjemně strávené dny.

Program pro děti od Policie ČR

přidáno 29.06.2023


Ve středu 28.6. se žáci 1. stupně Základní školy - Benešovská zúčastnili programu, který pro ně připravila Policie ČR - Poříční oddělení Slapy. Žáci si mohli zblízka prohlédnout přivezenou techniku a vybavení - k vidění byl vodní skútr, motorový člun, sonar, čtyřkolka a nechyběla ani ukázka zbraní, program preventisty Policie ČR a ukázka práce policejní psovodky. Na závěr celého programu žáci viděli, co obnáší práce policejního potápěče, který ze dna řeky vylovil truhlu s odměnou.
Za veškerou organizaci patří velký dík p. Davidu Bernardovi, vedoucímu Poříčního oddělení Slapy Policie ČR.

Ochrana člověka za mimořádných událostí

přidáno 29.06.2023


V pondělí 26.6. bylo na Benešovské živo. Kvůli programu k akci Ochrana člověka za mimořádných událostí se sem sjela Jednotka dobrovolných hasičů z Pecerad, psovodi Vazební věznice Praha - Pankrác, záchranáři ze SAR týmu a policejní technik. Na jednotlivých stanovištích byli žáci seznámeni se základy první pomoci, zopakovali si, jak se mají chovat při vypuknutí požáru, získali povědomí o tom, co to je daktyloskopie a k čemu je v práci Policie ČR potřebná a viděli ukázku práce psovodů a jejich čtyřnohých parťáků. I přes velmi teplé počasí se celá akce vydařila. Všem zúčastněným patří velký dík!

Školní výlet 8.B a 8.D

přidáno 29.06.2023


Ke konci června se vydaly třídy 8.B a 8.D na dva společné výlety. 
První výlet do Harrachova se konal 22. 6., kde děti navštívily Sklárnu Novosad, Hornické muzeum, Mumlavský vodopád a svezly se na bobové dráze.
Druhý výlet se konal 26. 6. do moderního science centra iQ LANDIA Liberec, kde si děti mohly vyzkoušet pokusy s ohněm a viděly z blízka suchý led.
Oba výlety si všichni náležitě užili.

Pozvánka 9. ročníků

přidáno 23.06.2023


Srdečně zveme všechny rodiče a přátele žáků 9. ročníků na slavnostní ukončení a předání vysvědčení v pátek 30. 6. 2023 v 10 hodin mezi pavilony na ZŠ Komenského.

Přehled umístění našich absolventů ZDE.

absolventi

Příběhy našich sousedů

přidáno 23.06.2023


Ve 2. pololetí letošního školního roku se žáci dějepisného semináře Václav Smékal, Victor Hrazdil, Kateřina Pořízková, Lucie Petrášková a Anežka Vedrová zapojili do projektu Příběhy našich sousedů organizace Post Bellum.

Práce to byla náročná – hledání pamětníka, příprava rozhovoru, nahrávání rozhovoru, scénář rozhlasové reportáže a následné natáčení v podcastovém studiu, psaní životopisu, představení práce na závěrečné slavnostní prezentaci v aule benešovského gymnázia v konkurenci 8 škol z Benešovska. Zde se projevila velká vůle ke kreativitě našich žáků, za což jsme na ně právem pyšní.

Velký dík patří paní Janě Dřízhalové z Pecerac, která nám věnovala svůj čas a podělila se s námi o osobní vzpomínky slovem i fotografií.

Děkujeme také městu Týnci nad Sázavou za finanční podporu a všem členům realizačního týmu za skvělou práci.

Házenkářský triumf dívek v Netvořicích

přidáno 23.06.2023


Ve čtvrtek 25. 5. 2023 se v Netvořicích uskutečnil turnaj dívek v házené. Naši školu reprezentovaly žákyně 6. – 9.třídy:
Soupiska:
Oleksyn Juliana, Jíšová Kateřina, Beránková Karolína, Srbová Anna, Březinová Martina, Kadeřábková Eliška, Skopcová Tereza, Žabová Eliška, Pavliščová Marie, Pořízková Kateřina, Moždžeň Josefína a Morávková Dominika.

Dívky s očekáváním nastoupily k zápasům v základní skupině. Tou prošly hladce a deklasovaly soupeře: Týnec x Bystřice 15:0 a Týnec x ZŠ Karlov 9:0. Ve finále se utkaly s domácími Netvořicemi. Již od začátku měly zápas zcela pod kontrolou. Konečné vítězství 11:1 jim zajistilo celkové prvenství v turnaji a staly se nejlepšími házenkářkami v okrese.

Oporou útoku a obrany byly zejména zkušené házenkářky Marťa Březinová a Terka Skopcová, která si za svůj výkon odvezla ocenění nejlepší hráčky turnaje. V bráně zazářily Eliška Žabová a Eliška Kadeřábková. Ta si udržela čistý štít a za svůj individuální výkon přidala do sbírky školy ocenění za nejlepší brankářku. K vítězství v turnaji rovněž přispěla zdařilá týmová souhra všech hráček.

K mimořádnému úspěchu jim gratulujeme.

Mgr. Kateřina Kopáňková

hazena

Medailová smršť v gymnastice a parkouru 

přidáno 23.06.2023


Ve středu 17. 5. 2023 se po tříleté covidové pauze konaly v Benešově na ZŠ Jiráskova závody v Gymnastické všestrannosti a Parkouru. Naši školu reprezentovaly dívky ze 7. – 9. ročníku.

Soupiska:
Pavlína Voigtová, Anna Koptišová, Marie Pavliščová, Valentýna Hrušková, Pavlína Štěpánová, Lucie Petrášková a Karolína Žabová.
Nejdříve probíhal gymnastický závod ve 4 disciplínách – hrazda, prostná, trampolína a šplh. Závodnice předvedly velmi zdařilé výkony. Krásné sestavy zkušených gymnastek často neměly konkurenci.
Mladší kategorie 6. – 7.třída:
Anička Koptišová – 1. místo
Pája Voigtová – 5. místo
Starší kategorie 8. – 9.třída:
Pája Štěpánová – 1. místo
Lucka Petrášková – 2. místo
Kája Žabová – 5. místo
Vája Hrušková – 8. místo
Maruška Pavliščová – 11. místo

Poté následoval závod v Parkouru, který se skládal ze 2 disciplín:
1) Speed run – překonání obratnostní překážkové dráhy na čas,
2) Free run – volná sestava akrobatických prvků a triků na air tracku, trampolíně a překážkové dráze v časovém limitu.
Holky se s chutí pustily do dalších bojů, nakonec z toho bylo 5 dalších medailí.

Mladší kategorie:
Pája Voigtová – 3. místo Speed run + 2. místo Free run

Starší kategorie:
Pája Štěpánová – 3. místo Speed run
Maruška Pavliščová – 1. místo Free run
Vája Hrušková – 3. místo Free run

Všem závodnicím děkujeme a gratulujeme k úžasnému úspěchu!

Mgr. Kateřina Kopáňková

gymnastika

Úžasné divadelní představení 1.B

přidáno 20.06.2023


Ve středu 14. 6. předvedli žáci 1.B svým spolužákům zhudebněnou pohádku "O dvanácti měsících."
Jejich vystoupení mělo velký ohlas, ze kterého měli prvňáčci i jejich paní učitelka velikou radost.

Poznávací zájezd do Berlína

přidáno 15.06.2023


Ve dnech 11. a 12. června se němčináři zúčastnili poznávacího zájezdu do Berlína. 

První den jsme navštívili muzeum Berlínské zdi, vyjeli na vyhlídkovou televizní věž Fernsehturm, viděli na Alexanderplatz světové hodiny a ochutnali místní kulinářské speciality. 

Druhý den nás čekala plavba po Sprévě, procházka kolem Reichstagu, Braniborská brána a náměstí Potsdamerplatz, památník obětem holokaustu a bulvár Kudamm s největším obchodním domem KaDeWe.

Třídenní školní výlet 9.A
Areál Beruška - Počátky

přidáno 12.06.2023


Ve středu 7. 6. naše třída vyrazila na výlet vlakem. Cesta trvala cca 2 hodiny. Do tábora jsme museli po svých, ale 5 km s krátkou zastávkou jsme hravě zvládli. Na místě jsme dostali instruktora, který se o nás staral po celou dobu pobytu. Program 1. den byl opravdu pestrý - týmové aktivity, pekelný kros, vysoké a nízké lanové překážky, Bláznova lanovka a večerní detektivka. 2. den nám trochu nepřálo počasí, ale i přesto jsme zvládli - fotky, akční pokladovou hru, úpoly, paintball. A 3. den jsme museli balit, uklízet a vrátit se do svých domovů. Bylo to super a určitě na náš poslední výlet budeme rádi vzpomínat. 

Volejbalový turnaj „Velmi smíšených družstev“

přidáno 09.06.2023


V pátek 2. 6. jsme uspořádali ve své sportovní hale volejbalový turnaj „Velmi smíšených družstev“ (tým tvoří 2 chlapci a 2 dívky, 1 učitelka a 1 učitel). Turnaje se zúčastnila ZŠ Vorlina Vlašim, ZŠ Postupice, ZŠ Trhový Štěpánov, ZŠ Karlov Benešov a pořádající škola ZŠ Týnec nad Sázavou. Hrálo se systémem každý s každým na dva hrané sety do 25 bodů, kdy každý set začínal za stavu 5:5. 

Tabulka a výsledky turnaje ZDE.

Nezapomenutelné botanické praktikum: Zážitky a poznání pro žáky sedmých ročníků

přidáno 06.06.2023


Koncem měsíce května se postupně žáci všech sedmých ročníků zúčastnili botanického praktika.
Celé dobrodružství začalo, když se přesunuli vlakem z Týnce do Prosečnice, odkud pokračovali dále pěšky. Trasa praktika byla náročná, ale plná zajímavých botanických pozorování.

Jedním z hlavních bodů praktika byla návštěva přírodní památky Vlčí rokle. Toto území je chráněno pro svůj významný výskyt staré acidofilní bučiny a zajímavý geologický fenomén - balvanitý rozpad biotitické žuly (kamenné moře z velkých balvanů s protékajícím potokem).

Dalším fascinujícím místem na trase byla přírodní rezervace Grybla s vyhlídkou Panská skála. Tato rezervace je zvláště chráněna pro svůj bukový porost s přirozeným podrostem. Také představuje ukázky lesních ekosystémů typických pro toto území.

Žáci měli příležitost obdivovat krásu přírody a lépe porozumět rostlinnému světu. Během praktika nejen že pozorovali a poznávali rostliny, ale také plnili různé úkoly z botaniky, které jim pomáhaly si zopakovat a prohloubit své znalosti a dovednosti v této oblasti. Jejich nadšení a zájem o přírodu byl patrný ve všech jejich aktivitách.

Na závěr praktika byli všichni žáci oceněni sladkými odměnami.

Nezapomenutelný výlet žáků 7.A a 7.C do krásného Podyjí na Jižní Moravě

přidáno 06.06.2023


18. května se žáci ze 7.A a 7.C vypravili na společný dvoudenní třídní výlet plný dobrodružství a objevování.

První den výletu žáci zamířili na hrad Bítov, který se tyčí nad soutokem řek Želetavky a Dyje. Tento významný hrad je pravděpodobně nejstarším z hradů v moravsko-rakouském regionu Podyjí. Jeho posledním majitelem byl baron Jiří Haas z Hasenfelsu, který obohatil hradní sbírku o 49 vycpaných psů, což je největší sbírka tohoto druhu na světě. Po prohlídce hradu se žáci těšili na plavbu lodí z Bítova do Vranova nad Dyjí, která jim umožnila si užít malebnou krajinu tohoto regionu z úplně nové perspektivy. Večer strávili příjemnou procházkou po okolí a poté se usadili v kempu, kde strávili noc.

Druhý den navštívili žáci Nový Hrádek u Lukova. Tento hrad nechal vybudovat moravský markrabě Jan Jindřich Lucemburský krátce po roce 1358. Před druhou světovou válkou sloužil hrad jako noclehárna Klubu českých turistů a po válce se nacházel v tzv. zakázaném pásmu. Dnes je Nový Hrádek přístupný veřejnosti jako národní kulturní památka obklopená jedinečnou přírodou Národního parku Podyjí. Po prohlídce Nového Hrádku se žáci přesunuli do města Znojma, aby si prohlédli jeho slavné Znojemské podzemí. Tento systém podzemních chodeb a sklepů patří k unikátním historickým památkám nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Síť chodeb je dlouhá téměř 27 kilometrů a má až čtyři patra. Procházka podzemím byla fascinujícím zážitkem, který žáky přenesl do minulosti a odkryl tajemství tohoto historického místa.

I přes chladné počasí během výletu si ho žáci náramně užili. Krása Podyjí, historické památky a přírodní scenérie jim otevřely oči a nabídly nezapomenutelné zážitky. Tento třídní výlet přinesl nejen nové poznatky a zkušenosti, ale také pevnější pouta mezi spolužáky. Byla to skvělá příležitost strávit čas mimo školní lavice a vytvořit si vzpomínky, které budou zůstávat v srdci po celý život.

Den dětí

přidáno 02.06.2023


Zahradní slavnost se opravdu vydařila.
Žáci 2. stupně si pro své mladší kamarády připravili celkem 42 stanovišť. Za jejich splnění si každý mohl vybrat z pestré nabídky odměn.
Kdo nechtěl soutěžit, tak si nechal namalovat obrázek na obličej, vyfotil se v našem fotokoutku, naučil se nové taneční kroky, složil si nějaký hlavolam nebo origami, případně pomaloval chodník před školou.

Společně jsme si zazpívali s Davidem Pejčochem a podívali se na taneční vystoupení Filipa Růžičky. Oba dva jsou absolventi naší školy. I v současné době máme mezi sebou velké talenty. Ti nejlepší mohli dnes ukázat své umění v malé tělocvičně. V kategorii 1. stupně zvítězila dvojice Kateřina Čechová a Viktor Vejvoda s písní Duhová víla a v kategorii 2. stupně dvojice Valentýna Hrušková a Emily Dib, které nám předvedly, jak má vypadat sportovní aerobik. Děkujeme moderátoru Jendovi Krumpholcovi, který byl naprosto profesionální a zvládal ukočírovat i neposedné diváky.

Třída 5. A zvítězila v turnaji 4. a 5. tříd ve vybíjené. A naším nejlepším šachistou zůstává i nadále Jiří Petrášek ze 6. B, protože se nikomu nepodařilo ho porazit.

Celý den jsme si zpestřili i výborným občerstvením.
Na závěr byla ve velké tělocvičně diskotéka. Děvčata ze 4. A nám zatančila zumbu a největší úspěch měl zpěv Davida Ditricha, který musel přidávat píseň na přání. Hudbu pouštěl náš dýdžej Čuba.
Všem děkujeme za super den a rodičům za sponzorské dary.

Moc jsme si to užili.

Poznej povolání 

přidáno 02.06.2023


Naše škola se stala oficiální partnerskou školou v projektu PoznejPovolání. Žáci se mohou nyní přednostně registrovat do webináře se zvýhodněným registračním poplatkem. Kapacita webináře je omezená, v případě zájmu tedy doporučujeme přihlásit se co nejdříve. Podrobnosti a registrační formulář naleznete na webových stránkách www.poznejpovolani.cz 

poznej povolání

Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků a žáků přípravné třídy 

přidáno 31.05.2023


Schůzka se uskuteční v pondělí 5. 6. v 16:00 na obou budovách školy.

prvnaci

Exkurze Anglie - den šestý

přidáno 29.05.2023


Dnes jsme si přivstali, rozloučili se s hostitelskými rodinami a vydali se na cestu do Londýna. Z parkoviště u O2 arény jsme se přepravili lodí k prvním památkám - Tower Bridge a Tower of London, kde jsme si vystáli nekonečnou frontu na britské korunovační klenoty. Od Toweru jsme přepluli dále po Temži až k Big Benu a Houses of Parliament. Poté už jsme šli pěšky klasickou procházku po hlavních památkách Londýna - Westminster Abbey, St James Park, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Whitehall s Downing Street. Asi už nepřekvapí, že počasí bylo opět letní. Unavení a plni dojmů nasedáme do autobusu a vydáváme se na cestu zpět do Týnce!

Exkurze Anglie - den pátý

přidáno 26.05.2023


Dnes jsme ukončili výuku prezentacemi o jednotlivých částech Spojeného království a obdrželi jsme certifikáty o absolvování kurzu. Na odpolední výlet jsme se vypravili opět k moři, tentokrát na Jurské pobřeží, kde jsme se nejdříve prošli po Lulworth Cove - malebné zátoce s fosiliemi a poté přešli přes kopec k Durdle Door - skalní bráně vybíhající do moře. Počasí opět nezklamalo, slunce svítilo celé odpoledne a většina z nás otestovala i teplotu moře, ti nejodvážnější dokonce celým tělem :)

Exkurze Anglie - den čtvrtý

přidáno 25.05.2023


Po dopoledním kurzu AJ a obědě na terase před školou jsme vyrazili do města Poole, odkud jsme se přeplavili na Brownsea island - místo prvního skautského tábora vůbec a domov rozmanité fauny a flory. Po návratu do Bournemouth jsme strávili zbytek odpoledne na pláži. Počasí dnes bylo téměř na koupání.

Den dětí

přidáno 25.05.2023


Letošní rok oslavíme Den dětí v naší škole velkolepou Zahradní slavností, na které nebudou chybět soutěže, taneční a hudební vystoupení a třeba také diskotéka.

den deti

Exkurze Anglie - den třetí

přidáno 24.05.2023


Ráno jsme začali výukou v jazykové škole, kde se žáci věnovali projektové výuce na téma britská kultura. Po obědě (klasika ve formě sendviče a octových chipsů) jsme se přesunuli na prehistorickou památku Stonehenge a zde si zkoušeli představit, jak mohly být mohutné kamenné kvádry přesunuty stovky kilometrů z lomu ve Walesu. Po cestě zpět jsme si udělali přestávku ve městě Salisbury, kde se nachází nejvyšší katedrála v Británii a je zde uložena Magna Charta. I v Salisbury jsme byli úspěšní, co se nákupů týče :)

Hydrobiologická praktika

přidáno 24.05.2023


Ve dnech 22.5. a 23.5. se uskutečnila hydrobiologická praktika 6. ročníků pod Zbořeným Kostelcem. Cestu jsme si zpestřili šipkovanou s úkoly, proběhlo opékání buřtů a lov vodních bezobratlých živočichů za hezkého počasí. Akci jsme zakončili s drobnými sladkými odměnami pro všechny.

První dva dny exkurze Anglie

přidáno 23.05.2023


Po noční plavbě trajektem přes La Manche jsme dorazili do přístavního města Portsmouth. Navzdory lehké únavě jsme se vypravili do historických doků, kde jsme si prohlédli válečné lodě z různých historických období Anglie. Součástí prohlídky byla i okružní komentovaná plavba přístavem. Počasí nám zatím ukazuje přívětivou tvář - “nice and dry”. Navečer se přesouváme do města Bournemouth, kde na nás čekají hostitelské rodiny.

Na naší škole máme nejlepší počtáře z okresu!

přidáno 18.05.2023


V soutěži Matematický klokan 2023 soutěžilo v kategorii Benjamín 1511 žáků a Jakub Šobíšek se umístil na 1. místě. 
V kategorii Kadet se zapojilo do soutěže celkem 1480 žáků a Anežka Vedrová obsadila krásné 2. místo. 
Vzhledem k velkému počtu účastníků z ostatních ZŠ a gymnázií okresu Benešov si oba dva zaslouží velkou gratulaci!

Přejeme hodně dalších úspěchů!

matematicky klokan

Atletika – Pohár rozhlasu 2023

přidáno 18.05.2023


Ve středu 10. 5. se naše škola zúčastnila ve Vlašimi atletických závodů Pohár rozhlasu v kategorii staršího žactva, tedy 8. a 9. ročníků. Po celý den panovalo slunečné počasí, které napomáhalo atletům ke skvělým výkonům. Soutěžilo se v disciplínách: běhy na 60 m, 800 m dívky/1500 m chlapci a 4 x 60 m, skok daleký a vysoký, vrh koulí 3 kg dívky/4 kg chlapci. Starší žáci se v silné konkurenci umístili na 10. místě z 16 družstev a starší žákyně na úžasném 4. místě z 15 družstev.

Soupiska chlapci: Bittner Matyáš, Breburda Filip, Marek Martin, Vágner Rostislav, Stejskal Jan, Hrazdil Viktor, Vyterna Vojtěch, Doležal Radek, Navrátil Štěpán.

Soupiska dívky: Pavliščová Marie, Štěpánová Pavlína, Buřičová Sára, Artusová Adéla, Pořízková Kateřina, Žabová Karolína, Skopcová Tereza, Žabová Eliška, Petrášková Lucie, Breburdová Michaela.

Ve čtvrtek 11. 5. pokračoval Pohár rozhlasu v Benešově závody v mladší kategorii. Naši školu reprezentovalo družstvo dívek a chlapců 6. a 7. tříd. Atleti poměřili své síly v šesti disciplínách: běh 60 m, skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem, běh 600 m dívky/1000 m chlapci. Závěr závodů ozdobila divácky atraktivní štafeta 4 x 60 m.

Soupiska chlapci: Barna Matěj, Vilímek Jakub, Patera Jan, Schwarz Jiří, Vágner Jakub, Sudlík Michael, Ševčík Matěj, Kapr Lukáš, Řehák Ondřej.

Soupiska dívky: Oleksyn Juliana, Artusová Nela, Voigtová Pavlína, Žáčková Adéla, Beránková Karolína, Koptišová Anna, Nováková Šárka, Jíšová Kateřina.

Dívky podávaly velmi pěkné individuální výkony a postupně sbíraly cenné body. Potom ale bohužel přišel opakovaný start běhu na 600 m z důvodu selhání časomíry. Závodnicím z prvního rozběhu nezbylo do druhého pokusu již mnoho sil. Drobné zdravotní komplikace nakonec neumožnily start štafety B. Družstvo dívek obsadilo konečné 8. místo z celkového počtu 15 družstev. Závodnice podaly výkony na hranici svých sil. I přes nezdary prokázaly bojovného ducha.

Družstvo chlapců také bodovalo, dařilo se zejména M. Barnovi ve skoku vysokém. Chlapci nakonec obsadili 10. příčku ze 14 družstev.
Všem reprezentantům děkujeme za podané výkony.

Mgr. Michal Soustružník
Mgr. Kateřina Kopáňková

Natáčení ve škole

přidáno 16.05.2023


Dne 15. 5. 2023 proběhlo ve školním areálu natáčení populárního seriálu. 
Jsme velmi rádi, že jsme mohli prostory zapůjčit a na chvíli se stát součástí filmového týmu.

Informace k přípravné třídě ve školním roce 2023/24

přidáno 16.05.2023


Všem žádostem o přípravnou třídu ve školním roce 2023/24 byl kladně vyhověno. 
Třídní schůzka rodičů se uskuteční dne 5. 6. 2023 v 16,00 na budově Komenského.

zš tynec

Přednáška o udržitelném rozvoji

přidáno 16.05.2023


Ve čtvrtek 11. května se v Základní škole Týnec nad Sázavou uskutečnila přednáška na téma udržitelného rozvoje, určená žákům 8. tříd. 
Přednáška lektorky Marty Vencovské byla zaměřena na odpovědnou výrobu a spotřebu.

udržitelný rozvoj

Poslední představení KMD 

přidáno 16.05.2023


Poslední představení KMD v letošním školním roce byla dne 11. 5. 2023 protiválečná satira Diktátor v divadle ABC.

divadlo

Zápis k zájmovému vzdělávání (do školní družiny) pro školní rok 2023/2024

přidáno 09.05.2023


Zápis do školní družiny se uskuteční od 15. května do 19. května 2023. 

Zákonní zástupci přihlašují své děti do ŠD na každý rok znovu.

Více informací ZDE.

zapis

Filmový podvečer ve škole

přidáno 05.05.2023


Ve čtvrtek 4. 5. 2023 proběhl v naší škole další den z projektu Hrdá škola s názvem Filmový podvečer. 
Kino se konalo u nás ve škole ve sportovní hale a promítal se film Ohana: Rodina je poklad. 
V galerii si můžete prohlédnout, jak si to naši žáci užili.

Geologické exkurze - zlato v Jílovém

přidáno 05.05.2023


Během prvního květnového týdne se všechny 9. třídy postupně vydaly do Jílového po stopách zlata. 
Po návštěvě expozice zlata v muzeu žáci vyšplhali na rozhlednu na Pepři, kde měli krásný výhled. Na Žampachu jen ti nejodvážnější zdolali 7 žebříků při prohlídce Štoly sv. Antonína Paduánského. Při střídání skupin ve štole si také zkusili štěstí při rýžování. Kozí stezkou se pak vypravili domů.

Mladý zahrádkář

přidáno 05.05.2023


V pátek 28. 4. 2023 se vybraní žáci zúčastnili okresního kola soutěže Mladý zahrádkář v Benešově. V kategorii B (7.- 9. ročníky) Matěj Ševčík (7.C) obsadil krásné 3. místo a Jan Zahradník (8.C) dokonce ve své kategorii zvítězil. 
Jan postupuje z 1. místa do celostátního kola této soutěže. 
Moc gratulujeme a držíme palce!

Biologická olympiáda

přidáno 05.05.2023


Biologická olympiáda kategorie C (8.-9.ročníky) proběhla v pondělí 17. 4. 2023 ve Vlašimi. Nejlépe naši školu reprezentoval Jan Zahradník (8.C), který ze 3. místa postupuje do krajského kola do Mělníka. 
Moc gratulujeme!

bilogiocka olympiada

Oznámení KMD

přidáno 03.05.2023


Ve čtvrtek 11. 5. 2023 jedeme na večerní divadelní představení Diktátor (Divadlo ABC). 
Odjezd od školy v 17:00, návrat přibližně ve 23:00 tamtéž. 
   
S pozdravem organizátorky KMD 

Informace o představení ZDE.

Zdroje - výukový program

přidáno 03.05.2023


Deváté ročníky 25.- 27. 4. navštívily v rámci environmentální výchovy ČSOP Vlašim. 
Žáci zde absolvovali výukový program Zdroje, který shrnul a prohloubil znalosti především v oblasti neobnovitelných zdrojů energie. 
Celá akce proběhla za finanční podpory našeho města.

Exkurze Praha 7.A

přidáno 03.05.2023


Dne 20.4. se žáci 7. A vydali na exkurzi do Prahy. Nejprve navštívili Filmové muzeum Karla Zemana, kde hledali poklad. 
V Muzeu Karlova mostu se seznámili s jeho historií a exkurzi zakončili plavbou po Vltavě.

Seznam dětí přijatých k povinné školní docházce ve školním roce 2023/24

přidáno 25.04.2023


Informaci o rozdělení dětí do jednotlivých tříd rodiče obdrží na třídních schůzkách, které se uskuteční dne 5. června v 16,00 hodin na budovách Komenského i Benešovská.

Seznam přijatých dětí ZDE.

Třídní schůzky budou na budově Komenského i pro rodiče dětí přijatých do přípravné třídy.

Den zlepšení školy

přidáno 21.04.2023


Dne 20. 4. proběhl v naší škole další den z projektu Hrdá škola s názvem Den zlepšení školy.

Některé třídy se rozhodly vyzdobit zadní vchod školy, některé dveře třídy a jiné její interiér.

A jak se nám zlepšení školy povedlo si můžete prohlédnout.

Adresa školy

Budova Komenského 265
Budova Benešovská 23
Týnec nad Sázavou
257 41
IČO: 71004670

Kontakt

E-mail: info@zstynec.cz
E-mail: recepce@zstynec.cz
Datová schránka: ap3mtpn
Telefon:
ZŠ Komenského: 317 701 213
ZŠ Benešovská: 317 701 218