Rok 2023

PF 2024

přidáno 20.12.2023


Krásné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v roce 2024 
Vám přejí žáci a zaměstnanci 
ZŠ Týnec nad Sázavou

pf

Poděkování SRPDŠ za vánoční dárek

přidáno 20.12.2023


Dne 21. 12. 2023 se žáci naší školy zúčastnili filmového představení v KC Týnec. 
Celá akce byla uhrazena SRPDŠ.
Děkujeme 🙂

Cestovní kancelář Letem světem

přidáno 20.12.2023


Dne 18. prosince nám projekt 1. stupně ZŠ cestovní kancelář Letem světem dorazil do finále.

Týmy si ráno vylosovaly plakát, na kterém pak v průběhu dopoledne pracovaly. Ti mladší v týmu skládali vlajku a název státu, vyhledávali jméno hlavního města a počet obyvatel, malovali obrázky. Ti starší si ověřovali své matematické znalosti, zjišťovali rozdíl mezi cenou dovolené v sezóně i mimo ni, údaje zpracovali do přehledné tabulky, kalkulovali i s pojištěním zájezdu. Všechny týmy úkol splnily, spolu se svými vedoucími vyhodnotily a shrnuly celý průběh měsíční spolupráce. Děti velmi kladně hodnotily získání nových vědomostí o dané zemi, destinaci, zjistily, co znamenají pojmy polopenze, plná penze, pojištění zájezdu. Za pozitivní považovaly spolupráci s jinými spolužáky, navázání nových kamarádství, práci pod vedením jiného učitele, nový způsob výuky, který jim přinášel radost a sebevědomí. Pro některé žáky bylo obtížné navázat komunikaci v jiné třídě s neznámými dětmi, ale obavy se rychle rozptýlily a panovala tvůrčí atmosféra.

Děti v průběhu pátečního dopoledne hlasovaly o nejlepší plakáty, tvůrce jsme se slavnostními fanfárami vyhodnotili. První místo na budově Komenského obsadil plakát Španělska, druhé místo získala Francie a třetí Řecko. Na budově Benešovská vyhrál plakát Francie, druhé místo obsadila Itálie a třetí Belgie. Všichni účastníci si odnesli sladkou odměnu. Dopoledne jsme ukončili společně zazpívanou koledou.


Zpěvy vánoční

přidáno 20.12.2023


V pondělí 18. 12. se budovou II. stupně "rozléhaly zpěvy vánoční". Přišli je zazpívat žáci 1.B a jejich patroni, žáci z 9.C. Ti nejen zpívali, ale i zahráli na Orffovy hudební nástroje. Velké poděkování patří Karolině Staré, která své spolužáky doprovodila nádhernou hrou na saxofon. Každou koledu ocenilo obecenstvo potleskem a mnozí se ke zpěvu koled přidali.

Vánoční dobrý skutek

přidáno 20.12.2023


V rámci projektu Hrdá škola – vymysli a proveď dobrý skutek - žáci 1. stupně Komenského obdarovali zaměstnance Dětského centra Chocerady vlastnoručně vyrobeným andílkem z keramiky a vánočním přáním. Ocenili tím jejich celoroční obětavou a náročnou práci.
Odkaz: https://detskecentrumchocerady.cz/

vanocni dobry skutek

Dívky opět sbíraly medaile v gymnastice a parkouru

přidáno 20.12.2023


Ve středu 13. 12. 2023 se konaly tradiční závody v Gymnastické všestrannosti a Parkouru na ZŠ Jiráskova v Benešově. Naši školu reprezentovaly dívky ze 6. - 9. ročníku.
Soupiska:
Nicol Pejšová, Sofie Mašková, Pavlína Voigtová, Anna Koptišová, Marie Pavliščová, Valentýna Hrušková, Laura Koppová, Petra Vaněčková
Nejdříve probíhal gymnastický závod ve 4 disciplínách – hrazda, prostná, trampolína a šplh. Závodnice předvedly velmi zdařilé výkony. Ve starší kategorii 8. - 9. třída si pro zlatou medaili suverénně došla Anička Koptišová a bronz vybojovala Maruška Pavliščová.
Poté následoval závod v Parkouru, který se skládal ze 2 disciplín:
1) Speed run - překonání obratnostní překážkové dráhy na čas
2) Free run - volná sestava akrobatických prvků a triků na air tracku, trampolíně a překážkové dráze v časovém limitu.
Holky se s chutí pustily do dalších bojů a nakonec z toho byly další 3 medaile.
Starší kategorie:
Petra Vaněčková – 3. místo Free run
Vája Hrušková – 2. místo Free run
Maruška Pavliščová – 2. - 3. místo Speed run
Všem závodnicím děkujeme a gratulujeme k úžasnému úspěchu!

Relaxační koutek a knihovna na 2. stupni

přidáno 15.12.2023


Dne 14. 12. k nám na 2. stupeň přiletěl Ježíšek a nadělil nám krásný nábytek na knížky do relaxačního koutku.
Na návrhu a výrobě nábytku se podíleli studenti ze Střední průmyslové školy – obor nábytkářství. Naši žáci mohli sledovat montáž, popovídat si se studenty a možná se to někomu zalíbilo natolik, že si obor nábytkářství vybere jako svůj další studijní cíl.

Projekt cestovní kancelář Letem světem

přidáno 15.12.2023


Náš společný měsíční projekt cestovní kancelář Letem světem se blíží do finále. Plakáty s popisem země, nabídkou destinace a fakultativního výletu jsou již hotové a na obou budovách vystavené. Děti si je se zájmem prohlíží a plánují, kam se o prázdninách vydají.
V pondělí 18. 12. 2023 projekt vyvrcholí. Děti si ověří své čtenářské, matematické i jazykové schopnosti a dovednosti při týmové práci na zadaných úkolech.

Klub mladých diváků

přidáno 15.12.2023


Ve čtvrtek 7. prosince 2023 od 15:00 ve velkém sále Městské knihovny v Praze členové KMD zhlédli taneční pořad Pražského komorního baletu Elixír. Po představení se tentokrát konala krátká beseda s účinkujícími.

Exkurze Drážďany

přidáno 15.12.2023


Dne 6.12. se němčináři vypravili na návštěvu adventních Drážďan. Nejprve jsme navštívili výstavu k 50.výročí uvedení pohádky Tři oříšky pro Popelku na zámku Moritzburg a pak se přesunuli do Drážďan na tradiční Striezelmarkt, kde jsme mohli všemi smysly nasát vánoční atmosféru v krásných barokních kulisách města na Labi.

Vánoční dobrý skutek

přidáno 06.12.2023


Během Vánoc myslíme na druhé, které neměli takové štěstí jako my. Proto v rámci projektu Hrdá škola - vymysli a proveď dobrý skutek v prosinci - jsme naplnili krabice od bot drobnými dárky pro děti, které by jich jinak pod stromečkem moc nenašly. 

Čerti ve škole

přidáno 06.12.2023


V úterý jsme ve škole měli čerty. A jako každý rok se i z některých učitelek vyklubali čertíci a čertice, letos dokonce i jeden anděl. 
Hlavním důvodem, proč nás čerti v čele s Mikulášem a andělem navštívili, byl patronát mezi 9.D a 1.A. Deváťáci přišli za svými prvňáčky v převlecích a přinesli i knihu hříchů. Nakonec naštěstí nikoho odnášet nemuseli a dětem zanechali drobné sladkosti. 😉

Florbalový turnaj dívek v Neveklově

přidáno 06.12.2023


Ve čtvrtek 23. listopadu 2023 se zúčastnilo družstvo dívek tradičního florbalového turnaje O neveklovský měšec. Ze základní skupiny postoupily dívky do boje o 7. – 8. místo. Výhra 2:0 nad Dolními Kralovicemi jim zajistila konečné 7. místo v turnaji. Celý tým předváděl rychlou a dynamickou hru. V útoku byly k vidění pěkné individuální akce hráček i zdařilé herní kombinace. Zadní linii střežila obrana a bránu suverénně jistila Eliška Kadeřábková. Za podané výkony dívkám děkujeme a přejeme mnoho dalších sportovních zážitků.
Soupiska:
Kadeřábková Eliška, Berková Amélie, Pavliščová Marie, Vaněčková Petra, Novotná Magdaléna, Koptišová Anna, Váňová Tereza, Šitnerová Patricie, Beránková Karolína.
Mgr. Kateřina Kopáňková

florbal

Soutěž o nejlépe vyzdobené dveře s vánoční tematikou

přidáno 01.12.2023


Na naší škole byla vyhlášena soutěž o nejlépe vyzdobené dveře s vánoční tematikou.
Všechny třídy se zapojily a tři nejlepší byly odměněny pizzou.
Vítězové:
1. stupeň Benešovská 1.D
1. stupeň Komenského 5.A
2. stupeň 9.A
Sladkostmi oceníme snahu, nápaditost a tvořivost všech ostatních tříd

Kyberšikana a závislost dětí na PC, mobilu a tabletu

přidáno 28.11.2023


Město Týnec nad Sázavou nás zve na přednášku KYBERŠIKANA A ZÁVISLOST DĚTÍ na PC, mobilu a tabletu.

Kdy: středa 29. 11. 2023 od 17:00 hod
Kde: zasedací místnost MěÚ 

Přednáší nprap. Jaroslav Bican, preventista Policie České republiky.

Vstup zdarma.

zs

Projekt Cestovní kancelář pokračuje …

přidáno 28.11.2023


Naše cestovní kancelář již má svůj název, logo a slogan. Všechny návrhy týmů byly povedené, porota měla těžký úkol vybrat ten pravý. Nakonec zvítězil název a logo týmu ze ZŠ Benešovská a slogan ze ZŠ Komenského.
Vítejte v cestovní kanceláři Letem světem!!

Tento týden bylo cílem našich týmů získat co nejvíce informací o vylosované oblasti a umístit je na plakát. Těšíme se na výsledky!

Informace ke stávce 27. 11. 2023

přidáno 22.11.2023


Vážení rodiče,
oficiálně Vám oznamujeme, že naše škola a celé školské zařízení se připojuje k celodenní výstražné stávce dne 27. 11. 2023. Tento den bude škola zcela uzavřena.
Děkujeme za Vaše pochopení a spolupráci v této záležitosti.
Za stávkový výbor
Mgr. Dagmar Svobodová

zs

Den bez batohu

přidáno 22.11.2023


V úterý 21. 11. si žáci naší školy mohli přinést učebnice a pomůcky v čemkoli jiném než batohu. A tak jsme mohli zahlédnout nákupní vozík, koš na prádlo nebo třeba obal na kytaru. Nápady byly opravdu originální a žáci si den náležitě užili.

Pozvánka na workshop speciální pedagogiky 

přidáno 15.11.2023


Dovolujeme si Vás pozvat na praktický workshop speciální pedagogiky, který Vám pomůže nahlédnout do problematiky dětí se speciálními vzdělávacími potřebami.

Workshop proběhne 28. 11. 2023 v 16:30 v budově Komenského na 1. stupni.

workshop

O neveklovský měšec

přidáno 15.11.2023


Dne 14. 11. 2023 jsme se v Neveklově zúčastnili florbalového turnaje 4. - 5. tříd ZŠ. V základní skupině B jsme prohráli se ZŠ Jiráskova 2:3 a následně jsme porazili ZŠ Vorlina 2:1. Do play off jsme postupovali do čtvrtfinále ze 2.místa ve skupině B. Utkali jsme se se 3. ze skupiny A - se ZŠ Postupice. Uhranou remízu 2:2 musely rozhodnout až nájezdy na brankáře, které dopadly v neprospěch našeho týmu, což nás odsoudilo k boji o 5.místo. V tomto zápase jsme smolně podlehli ZŠ Neveklov 2:3. I když jsme obsadili 6. místo, může nás hřát dobrý pocit z pěkné hry a vědomí, že s žádným ze soupeřů jsme neprohráli více jak o branku. Navíc nás na naší florbalové premiéře těší 1 výhra a 1 prohraná remíza ze 4 zápasů.

Zahájení projektu Cestovní kancelář

přidáno 10.11.2023


Dne 10. listopadu jsme na 1. stupni Komenského i Benešovská zahájili projekt s pracovním názvem Cestovní kancelář. Děti byly napříč všemi třídami rozděleny do týmů, ve kterých budou vzájemně spolupracovat na zadaných úkolech. Projekt vyvrcholí 18. prosince projektovým dnem, kdy společně vyhodnotíme naše práce.

Cílem projektu je:
• Osvojit si a rozvíjet dovednosti a kompetence spojené s prací v týmu
• Rozvoj digitální, finanční a čtenářské gramotnosti
• Posílit dobré vztahy mezi spolužáky (wellbeing), radost ze společné práce, ocenění, posílení sebedůvěry při práci v týmu

Klub mladých diváků

přidáno 10.11.2023


Členové KMD zahájili letošní sezónu 9. 11. 2023 návštěvou Divadla na Vinohradech. První představení Romeo a Julie nasadilo vysokou laťku. Inscenace není přímým překladem Shakespearova díla, nýbrž je převedena do současného jazyka. Oslovila tedy i naše žáky a udržela si jejich pozornost svými lehkými žerty po celou dobu představení. Hlavní role ztvárnili Marek Lambora (Romeo) a Sabina Rojková (Julie), kteří svými hereckými výkony diváky nadchli.

Pozvánka na přednášku Zdravého města

přidáno 24.05.2021


Město Týnec nad Sázavou nás zve na SEMINÁŘ SEBEOBRANY.

Kdy: středa 25. 10. 2023 od 17:00 hod
Kde: zasedací místnost MěÚ 

Vstup zdarma.

sebeobrana

Patronát 9.A - 1.D

přidáno 24.10.2023


Dne 11. 9. jsme se s našimi prvňáčky sešli v Benešovské. Seznámili jsme se, vyfotili se, předali jsme jim dárečky a oni nám na oplátku ukázali svou školu. Po dvou hodinách jsme se společně vydali na cirkusové představení Happy Kids.

V pondělí 23. 10. za námi prvňáčci přišli do nové školy. Každý prvňáček se svým deváťákem absolvoval podzimní stezku. Děti plnily úkoly a řešily otázky týkající se podzimu. Správné řešení je dovedlo až k pokladu. Podzimní stezka se vydařila a všem se moc líbila. Těšíme se na další společné zážitky.

A. Fraňková a A. Březinová

SUIT-UP DAY

přidáno 18.10.2023


V úterý 17.10. jsme si v naší škole užili další den z projektu Hrdá škola. Úkolem tohoto dne bylo vymyslet elegantní či bláznivý outfit. A jak se to naším žákům a učitelům podařilo, můžete posoudit ve fotogalerii.

Patronát 9.D

přidáno 13.10.2023


Naše třída 9.D má patronát ve třídě 1.A. Seznamovací návštěva u prvňáčků proběhla začátkem září, kdy jsme se vzájemně obdarovali vlastnoručně zhotovenými výrobky či namalovanými obrázky. Poté na hřišti následovalo focení.
Druhé setkání proběhlo 9. 10. a bylo soutěžního charakteru. Společně s prvňáčky jsme vytvořili dva týmy (modrý a červený) a naším úkolem bylo postavit věž, každý tým z kvádříků příslušné barvy označených čísly 1-20. Výstavba obou věží byla zkouškou rychlosti, spolupráce a zručnosti, která byla odměněna bonbóny, společnými zážitky a focením.
Těšíme se na další návštěvy u našich malých kamarádů, příště plánujeme vyrábění vánočních ozdob.
Žáci 9.D

Etologie zvířat

přidáno 13.10.2023


Žáci osmých ročníků nedávno navštívili Zoo Praha, kde se zúčastnili komentované prohlídky na téma etologie savců. Tato zkušenost jim otevřela nový pohled na svět zvířat a posílila jejich zájem o ochranu přírody.

Přehlídka středních škol okresu Benešov

přidáno 09.10.2023


Úřad práce ČR - Kontaktní pracoviště Benešov a město Benešov vás zvou na přehlídku středních škol okresu Benešov.

Kde: Kulturní dům Karlov, Benešov
Kdy: středa 18.10.2023 od 9 do 16 hodin

prehlidka skol

Atletická všestrannost 1. - 5. tříd ZŠ v Benešově

přidáno 09.10.2023


Ve čtvrtek 5. 10. jsme se vydali na atletickou všestrannost 1. - 5. tříd ZŠ v Benešově. Soutěže se zúčastnila naše 2 vždy desetičlenná družstva (vždy 1 žák + 1 žákyně za každý ročník). Družstvo Benešovská obsadilo 16. místo a družstvo Komenského skončilo na krásném 8. místě z 24 týmů. Všichni jsme si opravdové závody moc užili.

Patronát 9.C – 1.B

přidáno 25.09.2023


Dne 18. 9. se žáci 1.B poprvé setkali se svými staršími spolužáky z 9.C.

Moc se na setkání těšili.

Prvňáčci dostali od deváťáků vlastnoručně vyrobené krásné záložky do svého prvního Slabikáře.

Proběhlo vzájemné seznámení a focení.

Strávili jsme společně příjemnou hodinu a dohodli několik dalších aktivit v rámci budoucí spolupráce.

Oslavy 60 let naší školy 

přidáno 18.09.2023


V sobotu 16. 9. 2023 naše škola slavila 60 let od otevření. Po slavnostním zahájení a projevu paní ředitelky a pana starosty se pro všechny návštěvníky otevřely vnitřní prostory školy. Zde se mohli hosté podívat na vybavení tříd, sledovat videa, která natočili loňští deváťáci, dále zde byly vystaveny výtvarné práce žáků. V družině si děti mohly něco vyrobit v tvořivých dílničkách nebo si venku zařádit na skákacím hradu. Všem k dispozici bylo občerstvení, u kterého obsluhovaly naše hostesky, ty rovněž poskytovaly informace ve třídách či rozdávaly pamětní placky. Na programu byla i hudební vystoupení našich bývalých žáků Davida Pejčocha a skupiny Czech it, vystoupení Váji Hruškové ve sportovním aerobicu, dále se předvedly týnecké gymnastky a utkali se učitelé s absolventy školy ve volejbalu. Třešničkou oslav bylo vystoupení žáků školy v cirkuse Happy kids, v němž se divákům předvedli jako fakíři, kouzelníci, aktéři černého divadla, akrobaté a akrobatky na visuté hrazdě a nutno podotknout, že byli všichni skvělí😊 Počasí bylo slunečné a přálo setkání všech bývalých žáků a učitelů s těmi současnými, takže se oslavy skutečně vydařily.

Pozvánka na oslavu 60. výročí ZŠ Komenského

přidáno 14.09.2023


Srdečně Vás všechny zveme na oslavu 60. výročí otevření naší školy ZŠ Týnec nad Sázavou Komenského

Kdy: sobota 16. 9. 2023 od 9:30 do 14:00

Program: slavnostní zahájení a otevření školy pro veřejnost, pěvecké a taneční vystoupení, vystoupení gymnastek, Cirkus Happy Kids (od 10 hod.), kavárna s občerstvením, výstava tvorby žáků, tvořivé dílny a skákací hrad

pozvanka zs tynec

Projekt na téma netolismus

přidáno 14.09.2023


Žáci z 5. D se v loňském školním roce (2022/2023) zapojili do 20. ročníku soutěže Svět očima dětí zaštiťované ministerstvem vnitra ČR. Žáci mohli volit mezi výtvarným, literárním a audiovizuálním zpracováním na zadané téma. Páťáci si zvolili formu videa a z nabízených témat je oslovilo téma netolismus. Toto slovo označuje závislost na tzv. virtuálních drogách (sociální sítě, počítačové hry, ale i užívání samotných zařízení jako mobilní telefon, tablet, počítač).

Nikol Říhová spolu s kamarády sestavila scénář a navrhla, jak by mohl celý projekt vypadat. Do projektu se aktivně zapojila celá třída, každý dle vlastních schopností a možností. Žáci odpoledne ve volném čase nacvičovali jednotlivé scény. Po několika zkouškách si celou akci natočili na mobilní telefon. Žáci natáčeli v lesíku u školy, před budovou školy, v šatnách, na chodbě a ve své třídě. Nikol Říhová pak výsledná videa doma sestříhala a doplnila je komentářem.

Výsledná scéna ukazovala jednu školní třídu, kde se děti nemohou soustředit na nic jiného, než na věčné hry na telefonech či tabletech. Dostávají se tak do neustálých konfliktů se svou třídní učitelkou a rodiči. Když jednoho dne dojde ke rvačce a rozbití mobilního telefonu, děti samy uznají, že takto už to dál opravdu nejde. V závěrečném slově apelují na své vrstevníky, aby více času věnovali komunikaci mezi sebou a telefony odložili.

Protože za třídu se mohli jako autoři napsat maximálně 3 žáci, zapsali se Nikol Říhová, Nikol Pejšová (společná tvorba a příprava scénáře) a Karel Kastner (kameraman). Ostatní žáci byli herci, třída jako celek odhlasovala, že tito tři budou vybraní jako zástupci.
Upravené video jsme na začátku května 2023 zaslali do soutěže a napjatě čekali na výsledek. Ten byl více než překvapující. Do soutěže dorazilo neuvěřitelných 4587 prací z celé České republiky. Pro vyhodnocení všech prací se sešla hodnoticí komise odboru komunikace, která ocenila celkem 92 žáků. Mezi vybranými díly bylo i dílo třídy 5. D.

Vyhlášení užších výsledků se následně uskutečnilo v Praze dne 9. září 2023 ve sportovním areálu Olymp centrum sportu Ministerstva vnitra. Na tomto závěrečném vyhlášení získali žáci (dnes již šesťáci) nádherné třetí místo.

Ráda bych dětem poděkovala za jejich aktivní přístup a práci na projektu, schopnost domluvit se a spolupracovat. Ocenění bylo rozhodně zasloužené.

Irena Marvanová, třídní učitelka na prvním stupni

netolismus

Důležité informace pro rodiče budoucích prvňáků a dětí přípravné třídy

přidáno 31.08.2023


Dne 4. 9. 2023 v 7,55 se uskuteční přivítání žáků, dětí a rodičů u pavilonu 1. stupně ZŠ Komenského. Prosíme, aby všichni vstupovali do areálu školy šedou brankou vedle parkoviště (nikoli hlavním vchodem přes recepci).

V ZŠ Benešovská se sejdete před hlavním vchodem do budovy, zde proběhne přivítání.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na Vás!

škola

HURÁ DO ŠKOLY!

přidáno 31.08.2023


Všem žákům naší základní školy přejeme příjemné procitnutí z letních prázdnin a do nového školního roku 2023/24 vykročte pravou nohou a s úsměvem. 😃

hura do skoly

Pozvánka na oslavu 60. výročí ZŠ Komenského

přidáno 04.08.2023


Srdečně Vás všechny zveme na oslavu 60. výročí otevření naší školy ZŠ Týnec nad Sázavou Komenského

Kdy: sobota 16. 9. 2023 od 9:30 do 14:00

Program: slavnostní zahájení a otevření školy pro veřejnost, pěvecké a taneční vystoupení, vystoupení gymnastek, Cirkus Happy Kids (od 10 a 14 hod.), kavárna s občerstvením, výstava tvorby žáků, tvořivé dílny, skákací hrad

pozvanka oslava
Adresa školy

Budova Komenského 265
Budova Benešovská 23
Týnec nad Sázavou
257 41
IČO: 71004670

Kontakt

E-mail: info@zstynec.cz
E-mail: recepce@zstynec.cz
Datová schránka: ap3mtpn
Telefon:
ZŠ Komenského: 317 701 213
ZŠ Benešovská: 317 701 218