Novinky

Aktuální dění ze světa Vaší školy

Rok 2022

Po stopách zlata 9.B

přidáno 07.06.2022


V pátek 3.6. se 9.B vydala po stopách zlata do Jílového. V dílně alchymisty Eduarda Kelleyho v muzeu jsme zlaté cihly nezískali. Přes kopec Pepř s rozhlednou jsme došli do štoly Paduán, kde jsme překonali po šesti žebřících převýšení 20 m. Opravdový atletický výkon nás ale teprve čekal. V rekordním čase jsme kozí stezkou doběhli vlak směr Týnec. ​

Více fotografií ZDE.

po stopach zlata

Pozvánka na besedu pro rodiče: RodičOFF

přidáno 07.06.2022


Pozvánka ZDE.

ZS TYNEC

A tentokrát to bylo ve znamení dobrot, které si děti společně o velké přestávce snědly

přidáno 03.06.2022

Třídní schůzky rodičů budoucích prvňáků a dětí přípravné třídy

přidáno 03.06.2022


Dne 16. června v 16,00 hodin

Budova Benešovská: hlavním vchodem do třídy 4. C

Budova Komenského: šedou brankou do areálu školy, vchodem do respíria 1. stupně, rozdělení dětí do tříd bude vyvěšeno na dveřích respíria

tridni schuzky

Den dětí v kině

přidáno 02.06.2022


V rámci oslavy Mezinárodního dne dětí naše škola zajistila pro všechny žáky filmové představení Tajemství staré bambitky 2.
Vstupné na tuto akci zaplatilo SRPDŠ, kterým tímto děkujeme!

Cesta za zlatem 9.A

přidáno 02.06.2022


V úterý 31.5. jsme se vydali s 9.A do Jílového u Prahy na geologickou vycházku za zlatem. V Regionálním muzeu jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o těžbě a vlastnostech zlata, zkusili si rýžování. Dále jsme se vydali ,,zkratkou" přes rozhlednu Pepř do zlatonosné Štoly sv. Antonína Paduánského a pak už jen tzv. kozí stezkou na vlak směr Týnec.

Parkourový workshop pro 1. stupeň

přidáno 02.06.2022


Ve středu 4.5.2022 se ve sportovní hale v ZŠ Komenského konal Parkourový seminář pro žáky 1.-5. tříd. Naplánovanou akci několikrát zmařil covid. Po dvouleté pauze přijeli profesionální parkouristi a trenéři Marek a Martin z teamu Stayhero events.

Postřehy dětí:
Na začátku semináře jsme se dozvěděly něco z historie parkouru. Potom přišla na řadu ta zajímavější část, kdy nám začali trenéři předvádět různé triky např: sideflip, flick, frontflip, kong, twohander, speed step, reverse. Bylo opravdu na co koukat. Po ukázce jsme měli možnost si vyzkoušet rychlý přeběh parkourové dráhy a vybraní žáci si jako bonus natrénovali backflip. Celou akci provázel vědomostní kvíz, kdo znal správnou odpověď dostal malý suvenýr – náramek Stayhero. Akce se nám moc líbila.
                                                                        Kateřina Hrubá 5.A, Adéla Maroušková, Nicol Dvořáková 5.B

Mně se nejvíc líbil trik cork. Také mě zaujalo, jak trenéři skákali přes bednu a na airtracku.
                                                                                                                            Jiří Hora 5.A


parkur

Sportovní hala má nové cvičné basketbalové koše

přidáno 02.06.2022


Po dlouhé době se konečně podařilo zrealizovat původní záměr instalace postranních basketbalových košů. Sportovní hala tak získala další multifunkční rozměr a může dětem nabídnout 2 nové tréninkové koše. Toto zefektivní výuku tělesné výchovy, zejména ve velmi početných skupinách. Žáky bude možné rozdělit do několika skupin a provádět různorodé činnosti, které se plynně střídají a vzájemně na sebe navazují. V budoucnosti plánujeme turnaje např. ve streetbalu, které lze zorganizovat i v rámci jednotlivých hodin TV. Děti budou aktivně zapojeny po celou dobu výuky a jejich potenciál bude maximálně využit. Už se na to moc těším.
Věřím, že tréninkové basketbalové koše budou přínosem i pro ostatní trenéry jiných sportovních oddílů.

basket koše

Informace k přípravné třídě ve školním roce 2022/23

přidáno 30.05.2022


Všem žádostem do přípravné třídy ve školním roce 2022/23 bylo vyhověno. 
V průběhu měsíce června se uskuteční informační třídní schůzka pro zákonné zástupce.
Termín bude upřesněn na webu školy.

skola

Jedinečný zážitek

přidáno 30.05.2022


Dne 27.5.2022 jsme měli možnost navštívit Senát ČR a Poslaneckou sněmovnu. Prováděl nás pan poslanec Ondřej Babka. Byl to pro nás jedinečný zážitek!
Za vše děkuje 8.A

Více fotografií ZDE.

senat

Celoškolní projekt „Ozdobme naši školu“

přidáno 30.05.2022


V rámci celoškolního projektu spojily všechny třídy na Benešovské své síly a mění školní zahradu na místo vhodné nejen ke trávení volného času, ale i ke vzdělávání.
Vybudovali jsme skalku, bylinkovou spirálu, jezírko s lekníny. V jedlé části zahrady máme vyvýšené záhony, pařeniště, první sazenice vinné révy a ostružin. A to je jenom začátek.
S uskutečněním tohoto nápadu nám vydatně pomáhají i rodiče.

Více fotografií ZDE.

skola

Pátek bláznivých účesů

přidáno 27.05.2022


Více fotografií ZDE.

den ucesu


Zápis pro ukrajinské děti proběhne v termínu 2. 6. od 12,30 do 16,30. Školní rok začíná 1. 9. 2022.

přidáno 27.05.2022


Dokumenty:
· dvojjazyčná žádost o přijetí ZDE.
· žádost o odklad ZDE.
· vízový doklad dítěte (při jiném než osobním podání se předloží kopie dokladu, která se založí do spisu);
· doklad, ze kterého vyplývá oprávnění dítě zastupovat;
· místo pobytu dítěte pro určení spádovosti
(např. nájemní smlouva, potvrzení o ubytování), v případě pochybností může škola požádat obec o kontrolu správnosti v registru obyvatel; lhůta pro hlášení změny místa pobytu na území ČR pro cizince s doplňkovou ochranou činí 3 pracovní dny ode dne této změny
· I pokud přijde osoba zcela bez dokladů (nebo jen s vízovým dokladem), škola s ní sepíše žádost o přijetí nebo zákonný zástupce sepíše Čestné prohlášení
· doložení místa pobytu zákonných zástupců a vízum nad 90 dní s razítkem PČR
 
Prosím, aby k zápisu přišli jen vážní zájemci, kteří vědí, že zůstanou v ČR. Rodiče mohou přijít sami, ale budeme rádi pokud přijdou i se svým dítětem, abychom se poznali.

Geologická exkurze 9.C 

přidáno 27.05.2022


Navštívili jsme nejprve Regionální muzeum v Jílovém u Prahy, kde jsme se seznámili s historií těžby zlata. Pak jsme přešli přes rozhlednu Pepř k dolům v Dolním Studeném a prohlédli si štolu Antonína Paduánského.

Více fotografií ZDE.

geologicka exkurze

Muzeum a týnecký hrad

přidáno 23.05.2022


V rámci výuky výchovy k občanství jsme navštívili městské muzeum a týnecký hrad. Od paní Martiny Hruškové jsme se dozvěděli nejenom o výrobě týnecké kameniny, oděvech viktoriánské doby, ale i o malíři Matěji Zámečníkovi. Pak jsme vystoupali do jednotlivých pater hradní věže, zhlédli výstavu dětských prací, slyšeli, viděli a cítili netopýry, z posledního patra si vychutnali nádherný výhled do okolí.

Více fotografií ZDE.

hrad tynec

Anglie - 6. den

přidáno 23.05.2022


Poslední den začal velice časně. Měli jsme před sebou totiž čtyřhodinovou cestu do Londýna. Po cestě jsme alespoň z autobusu zahlédli slavný prehistorický monument Stonehenge. Po zaparkování u O2 Areny jsme přejeli metrem do muzea voskových figurín Madame Tussauds. Následně jsme se přesunuli double-deckerem (typickým červeným autobusem) na Piccadilly Circus a odtud už po svých prošli Leicester Square, China Town, Trafalgar Square, došli k Buckingham Palace, Downing Street, Westminster Abbey a Houses of Parliament. Z břehu řeky Temže jsme si prohlédli oblíbenou atrakci London Eye. Uchození a unavení jsme si “užili” cestu metrem i ve večerní špičce a v pozdních večerních hodinách se vydali na cestu domů.

Více fotografií ZDE.

anglie

Dnes byl „dvojkový“ den

přidáno 20.05.2022


Dnes byl „dvojkový“ den a žáci i učitelé měli ztvárnit známou literární či filmovou dvojici. Posuďte sami, jak se jim to povedlo. ZDE

dvojkovy den

Celoškolní projekt Ozdobme naši školu

přidáno 20.05.2022


Žáci 7. A v rámci celoškolního projektu vyrobili na hodinách technických prací domeček pro drobný hmyz. Protože v poslední době vzácného hmyzu ubývá, udělali něco pro přírodu a zároveň se při práci i svou kreativitou pobavili.

A kromě toho hmyzí domeček prostoru mezi pavilony opravdu sluší!​

domecek skola

Anglie - 5. den

přidáno 20.05.2022


 Pátý den našeho pobytu byl zároveň posledním na kurzu AJ. Poté jsme se vydali do Eden Project - obrovských skleníků s biomy deštného pralesa a Středomoří. Měli jsme možnost vidět rostliny, které rostou v různých částech světa. Eden Project je čtvrtou nejnavštěvovanější placenou památkou Velké Británie. Tento den se nad námi konečně slitovalo počasí a mohli jsme si užít slunečný, téměř letní den. Po návratu nás čekal poslední večer v hostitelských rodinách a balení na cestu do Londýna.

Více fotografií ZDE.

anglie 5 den

Pozvánka na besedu pro rodiče: RodičOFF

přidáno 19.05.2022


Pozvánka na besedu pro rodiče: RodičOFF.
Pozvánka ZDE.
Registrace je do 13. 6. 2022.

Anglie - 4. den

přidáno 19.05.2022


Čtvrtý den pobytu jsme zahájili opět na kurzu angličtiny a následně jsme se vydali do města Plymouth, které je historicky spjaté s vyplutím Pilgrim Fathers na lodi Mayflower do kolonií v severní Americe. Nejprve jsme se podívali k majáku Smeaton’s Tower, odkud jsme měli plymouthský přístav jako na dlani. Následně jsme se prošli centrem města, zanakupovali si a navštívili National Marine Aquarium. Dneska nám sice také místy pršelo, ale po včerejší zkušenosti už nás obyčejný děšť nemůže rozhodit :)

Více fotografií ZDE.

anglie

Seznam přijatých žáků

přidáno 18.05.2022


Milí rodiče, seznam přijatých žáků naleznete v příloze. Děti na budově Komenského budou rozděleny do tříd v červnu na úvodní třídní schůzce. O termínu budete s předstihem informováni na webu školy.

Zákonní zástupci, kteří žádali odklad školní docházky pro své dítě a dodali veškeré dokumenty, si mohou rozhodnutí o odkladu školní docházky vyzvednout na recepci budovy Komenského od 20. – 31. 5. 2022, v době od 7,30 – 14,30 hodin.

Informaci o přijetí dětí do přípravné třídy zveřejníme začátkem měsíce června.

Seznam přijatých žáků ZDE.

seznam prijatych zaku

Anglie - 3. den

přidáno 18.05.2022


Hlásíme se ze 3. dne našeho pobytu. Ráno, po sdílení zážitků z hostitelských rodin, jsme se vydali na jazykový kurz. Po skončení výuky jsme vyrazili autobusem do hrabství Cornwall na prohlídku Tintagel Castle, kde se podle legendy narodil bájný král Artuš. Je to nádherné místo s úžasnými výhledy na útesy a rozbouřené moře. Zde jsme bohužel zažili i ukázku opravdu extrémního anglického počasí - vichr a silný déšť, před kterými se nebylo kde schovat. Promočení na kost a zabalení do dek jsme se cestou zpět projeli Dartmoorským národním parkem - rašelinovými blaty, známými například z románu o Sherlocku Holmesovi - Pes Baskervillský. A pak už nás čekali jen naše úžasné hostitelské rodiny a procvičení věty: “Can you put the heating on, please? I need to dry my clothes.” :)

Více fotografií ZDE.

anglie

Anglie - 1. a 2. den

přidáno 17.05.2022


V neděli ráno vyrazili žáci devátých tříd spolu s pedagogickým doprovodem autobusem na oblíbený zájezd do Anglie.

Čekala je cesta přes Německo a Belgii do francouzského přístavu Calais a přeprava vlakem podmořským tunelem k břehům Anglie do přístavního města Dover.

V Anglii absolvovali přejezd do lázeňského městečka v Devonu, kde navštívili miniatury staveb z celé Anglie, užili si jízdu lanovkou a také odpočinek na jedné z nejkrásnějších pláží anglické riviéry.

Nakonec ještě zvládli navštívit prehistorický komplex jeskyní a v pondělí večer se přesunuli ubytovat do rodin.

Více fotografií ZDE.

anglie

Zápis k zájmovému vzdělávání (do školní družiny) pro školní rok 2022/2023

přidáno 16.05.2022


Zápis do školní družiny se uskuteční od 30. května do 3. června 2022.

Přihláška do ŠD Komenského je k dispozici na recepci školy nebo ZDE.

Přihláška do ŠD Benešovská je k dispozici ve školní družině nebo ZDE.

Zákonní zástupci přihlašují své děti do ŠD na každý rok znovu.

Žádosti je možné doručovat následujícími způsoby:
osobním podáním na recepci ZŠ Komenského v době 7:30 - 14:00
osobním předáním vychovatelkám ŠD od 11:30 - 16:30

O přijetí rozhodne ředitelka školy dle kritérií uvedených ZDE do konce června 2022.

Návštěva knihovny

přidáno 16.05.2022


Po téměř dvouleté přestávce jsme opět společně zavítali do příjemného prostředí týnecké knihovny. Paní knihovnice nám poutavým vyprávěním přiblížila místní pověsti, dala nahlédnout do života Boženy Němcové, Aloise Jiráska a Františka Hrubína. Moc děkujeme. 

Více fotografií ZDE.

knihovna

Dnešní pátek byl ve stylu "netradiční aktovka".

přidáno 13.05.2022


Více v galerii ZDE.

patek

Zahraniční exkurze – Linz

přidáno 11.05.2022


Po delší pauze způsobené Covidem jsme opět mohli navázat na tradici zahraničních exkurzí. Němčináři od 7. do 9. ročníku ve středu 4. 5. vyrazili za poznáním do rakouského města Linz, aby se setkali s němčinou v reálném prostředí, poznali kousek naší sousední země a mohli použít získané jazykové dovednosti v praxi.

Navštívili jsme Muzeum AEC / interaktivní muzeum budoucnosti a robotiky/, prošli se historickým centrem města nad Dunajem, navštívili cukrárnu s tradičním Linzer Torte, dozvěděli se o zdejším působení Mozarta a o koněspřežné dráze vedoucí dříve z Českých Budějovic do Linze.

Na závěr jsme si nakoupili cukrovinky v prodejně Haribo, které se zde vyrábějí, aby nám zpáteční cesta příjemně utíkala.

Blanka Schůtová, Pavlína Kleinová

Více fotografií ZDE.

exkurze linz

I dnešní pátek byl výjimečný! 

přidáno 06.05.2022


I dnešní pátek byl výjimečný! Přehlídku různých klobouků, kloboučků, kšiltovek, helem a dalších pokrývek hlavy najdete ZDE.
 
Mgr. Barbora Hanáková
ZŠ Týnec nad Sázavou

patek

Patronát 9. A - 1. A

přidáno 03.05.2022


V pátek 29. 4. připravili deváťáci pro prvňáčky úžasné Čarodějnické zkoušky. Na různých stanovištích poblíž školy museli prvňáčci prokázat svou zručnost a šikovnost. Za splnění všech úkolů dostali sladkou odměnu a vybarvili si obrázek čarodějnice.
Společné čarodějnické hraní si malí i velcí náležitě užili. 

Více fotek ZDE.

patronat

Mladý zahrádkář 2022

přidáno 03.05.2022


Dne 29. 4. proběhlo v Benešově okresní kolo soutěže „Mladý zahrádkář 2022“, ve kterém se žák 7.C Jan Zahradník ​umístil na úžasném 2. místě.
Gratulujeme!

mlady zahradkar

Rej čarodějnic a čarodějů

přidáno 29.04.2022


V pondělí jsme si vylosovali další týdenní úkol. A úkol zněl jasně. Každý z žáků i učitelů si na pátek připraví čarodějnický kostým. Spoustu žáků i učitelů se zapojilo a o velké přestávce jsme si to společně užili na dvoře. Naši učitelé vypadali úžasně, jejich kostýmy byly velmi propracované. Také jsme si zazpívali píseň Saxana. Moc se nám to líbilo. :)
 
Více fotek ZDE.

carodejnice

Ukliďme náš Týnec

přidáno 28.04.2022


V rámci akce,,Uklid'me náš Týnec" jsem se se svými spolužáky zúčastnila úklidu města. Jako třída jsme nasbírali 4 pytle odpadků. Většinu z toho jsme posbírali kolem školního areálu, školky a sídliště. Myslím si, že i menší pomoc je prospěšná. Proto bych chtěla požádat, aby lidé byli ohleduplní a neznečišťovali krajinu. 

Alena Husáková, 6.A s podporou třídního učitele Petra Vittka a s asistentkou Danielou Čaplickou

uklidme tynec

Osvědčení o přínosu pro životní prostředí za rok 2021

přidáno 28.04.2022


Chtěli bychom Vám z celého srdce poděkovat za spolupráci v loňském roce. Díky Vašemu zodpovědnému přístupu a aktivní účasti v systému zpětného odběru, třídění a využití odpadních baterií, který na základě oprávnění MŽP zajišťuje kolektivní systém ECOBAT, jste přispěli k lepšímu životnímu prostředí a nám společně pomohli splnit sběrové kvóty EU.

Často si to už ani neuvědomujeme, ale baterie se pro každého z nás staly každodenní samozřejmostí. Objem prodaných baterií každoročně narůstá. Jejich vysoká spotřeba vede k plýtvání přírodními zdroji a ke znečišťování životního prostředí, tím i k ohrožení lidského zdraví. Proto se každá zpětně odevzdaná baterie počítá! Jejich sběrem, tříděním a následnou recyklací pomáháme šetřit přírodu a její nerostného zdroje. Moc si Vaší aktivity a spolupráce vážíme!

Jako poděkování si Vám dovolujeme zaslat Osvědčení o přínosu pro životní prostředí za rok 2021. Dočtete se v něm, jaké množství odpadních baterií jste v minulém roce odevzdali a také přepočet na množství kovonosných druhotných surovin získaných jejich recyklací.

Osvědčení je ve formátu A4 a stačí ho vytisknout na běžné barevné tiskárně. Bude nám ctí, když si naše Osvědčení vystavíte nebo uveřejníte dle vašich možností.

Ještě jednou děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

A nezapomeňte, jsme tu pro Vás.

Tým ECOBAT

ecobat zs tynec

Výlet do Národního muzea a JumpParku

přidáno 28.04.2022


Ve čtvrtek 21.4. jsme se jako 6.A s p. učitelem Vittkem ráno vydali vlakem do Prahy. Na snídani jsme si došli do McDonald's, kde jsme zároveň počkali než se otevře Národní muzeum. V Národním muzeu jsme si prošli expozice, které nás zajímají. Také jsme se podívali do kopule, ze které je nádherný výhled na Prahu. Poté jsme tramvají přejeli do JumpParku Jarov, kde jsme si zaskákali na trampolínách, zachytali netopýry na lezecké stěně a vyváleli se v molitanových kostkách. Nakonec už nám zbývalo se tramvají a vlakem dostat zpátky domů. Výlet jsme si moc užili a máme spoustu krásných fotek a zážitků! Děkujeme moc p. učiteli Vittkovi a p. asistence Cacákové , kteří s námi jeli.


Anežka Kocourková, 6.A

muzeum jum park

Velikonoční trhy

přidáno 19.04.2022


Dne 11. 4. se v areálu školy konaly Velikonoční trhy. Na akci se podílela celá škola. Přípravy probíhaly od rána, děti nachystaly vlastnoručně vyrobené výrobky s velikonoční tematikou.

Počasí nám přálo a návštěvníků přišlo více než dost. Výdělek z akce byl neuvěřitelných 50 890 Kč a půjde na pomoc dětem z Ukrajiny, které jsou v Týnci nad Sázavou. 

Děkujeme všem, kdo přišli a zakoupili si naše výrobky, čímž podpořili dobrou věc. 


Celý článek ZDE a fotografie naleznete ZDE.

Pochod Posázavím

přidáno 19.04.2022


Dne 9. 4. se žáci 7.A a 8.A vydali na 16 km dlouhý pochod Posázavím - Krajem Josefa Lady. Trasu zdolali za 4 hodiny, v cíli obdrželi diplom. Někteří spěchali za zaslouženým odpočinkem domů, jiní se v Příběhu ještě zdrželi a odměnili se něčím dobrým. 

pochod posazavim

Učitelský volejbal

přidáno 19.04.2022


V pátek 8. 4. 2022 se uskutečnil učitelský turnaj ve volejbalu. Postupně jsme si poradili se všemi soupeři (ZŠ Jiráskova, ZŠ Karlov, ZŠ Dukelská, ZŠ Votice a Gymnázium Benešov) a turnaj vyhráli. Náš učitelský sbor hrál ve složení M. Soustružník, P. Kotoučová, P. Šašková, J. Eichlerová, O. Hrdý, L. Vrbatová, praktikant R. Slavík a nejvěrnější fanynka J. Hrdá. Už teď se těšíme na další ročník.

ucitelsky volejbal

Velikonoční trhy

přidáno 05.04.2022


Srdečně zveme všechny milovníky jara na velikonoční prodejní trhy dne 11. 4. 2022 od 14 - 17 hodin v areálu ZŠ Komenského. 
Přijďte se podívat, co všechno si pro vás děti společně se svými učiteli, asistenty a vychovateli připravily a udělejte si radost.
Výtěžek z prodeje bude věnován týneckým ukrajinským dětem.

velikonoce

Dějepisná olympiáda

přidáno 05.04.2022


Dne 22. března 2022 proběhlo okresní kolo dějepisné olympiády. Naši školu reprezentovali: Aneta Burdová (9.B), Bára Ryčlová (9.B) a Štěpán Stoklasa (9.A). Nádherného výsledku dosáhla Aneta Burdová, kterou celou soutěž vyhrála. Úspěšnou řešitelkou se stala i Bára Ryčlová, která obsadila dělené 13. - 17. místo. Všem děkujeme za reprezentaci školy a Anetě přejeme hodně štěstí v krajském kole.

dejepis

Projekt na Den učitelů

přidáno 31.03.2022


V pondělí 28.3. na Den učitelů jsme si v 7.B vyzkoušeli výuku trochu jinak. Do prvních tří vyučovacích hodin jsme zapojili skupinku dětí z Ukrajiny, kterou mezi nás přivedla paní učitelka Eva Schůtová, a zprostředkovala vzájemné představení dětí. Společně jsme měli hodinu hudební výchovy, kdy jsme zpívali písničku Kozel za hudebního doprovodu paní učitelky Iblové na klávesy. Jak to šlo, když máme odlišný jazyk? Dobře, protože slova pomohl přeložit deváťák Nestor, který nám zpočátku dělal tlumočníka. Mnozí dostali doprovodné nástroje a hudba prostě sbližuje, takže jsme se příjemně uvolnili a mohli pokračovat druhou hodinu českým jazykem.

Děti pracovaly společně ve smíšených jazykových skupinkách a učily se popsat a pojmenovat předměty ve třídě v obou jazycích. Přišly na to, že oba jazyky jsou si velice blízké a popisky u předmětů nám osvěžují paměť i nadále. O velké přestávce se všichni občerstvili donesenou svačinou, kterou sedmáci nachystali doma, a s přípravou notně pomohla i paní asistentka Sladkovská.

Pak nás čekala hodina výtvarné výchovy s paní učitelkou Solařovou, při níž si opět společně vyrobili velikonoční dekoraci. Bylo hezké pozorovat, jak se snažili komunikovat společně a konverzace začínala fungovat stále lépe. Občas si vypomohli názorným předvedením, občas angličtinou. Na papírová proplétaná vajíčka napsali velikonoční přání opět v obou jazycích a ukrajinské děti si je odnesly spolu s malou sladkostí a věnovaným balónkem s nápisem 7.B s sebou. Některé děti si vyměnily své kontakty a následující den se opět navštívily.

V plánu máme ještě nějaké sportovní odpoledne s hrami. Společná činnost zkrátka sbližuje a překoná rozdíl věku i odlišnost mateřského jazyka.

Žáci 7.B s třídní učitelkou Blankou Schůtovou

den ucitelu

Veselá škola aneb „Na základce se dějí věci!“

přidáno 31.03.2022


Veselá škola aneb „Na základce se dějí věci!“
Určitě je přáním nás všech, aby se všichni žáci i zaměstnanci cítili ve škole dobře a byli v ní spokojeni a rádi. Takže jsme si řekli, že trocha humoru a zábavy nemůže uškodit ani v lavici ani za katedrou a rozhodli se pro to něco udělat.

Ptáte se, co se tu děje?

Vymysleli jsme si hru! Od minulého týdne si žáci každé pondělí vylosují pro svou třídu nebo třídního učitele úkol, který pak musí být splněn.

Tak například v pátek 25. 3. připravili/vyrobili žáci pro své třídní učitele humorné masky a ti pak udělali promenádu v areálu mezi pavilony. Naštěstí nám přálo počasí, tak jsme si o velké přestávce všichni užili spoustu legrace i sluníčka.

V pondělí na Den učitelů se naopak všichni žáci 9. ročníků stali na pár hodin sami učiteli a na vlastní kůži si vyzkoušeli, co tato profese znamená a obnáší.

A co se děje dál? Tento týden mají žáci dělat svým učitelům radost, a věřte, zažíváme pěkná překvapení! Už prý ze samotné účasti žáka na výuce se my, učitelé, máme radovat :) ! Jak vidíte, vtip našim dětem rozhodně nechybí.

Více naleznete v přiložené galerii ZDE.

Mgr. Barbora Hanáková
ZŠ Týnec nad Sázavou

vesela skola

Panenka pro UNICEF

přidáno 31.03.2022


Na začátku února se třídy 3.A paní učitelky Kleinové a 2.B paní učitelky Oktábcové zapo-jily do akce organizace UNICEF Adopce panenky.

Panenka, tedy vlastně panáček, se rodil z kousku látky, až po hotovou, oblečenou figur-ku.
Děti se díky této akci měly možnost dozvědět více o organizaci UNICEF a možnosti, jak pomoci dětem v jiné části světa, zde konkrétně každá adoptovaná panenka (600 KČ) pokryje náklady na základní očkování jednoho dítěte. Více informací najdete na eshop.unicef.com/panenky.

Každé dítě mohlo přispět částkou 25 Kč, některé děti přispěly i víc, zapojily se i paní uči-telky a asistentky. Za adoptovanou panenku bylo na UNICEF odesláno za obě třídy část-ku 1300 Kč. Děti pak do třídy dostaly panáčka (muselo se myslet i na kluky) spolu s jeho rodným listem a vybraly mu jméno. 3.A zvolila Albert a 2.B Petr.

Cílem celé akce bylo ukázat dětem, že i ony mohou malou částkou zachránit život jiným dětem, které nežijí v takovém prostředí, jako my.
žáci 3.A a 2.B a tvůrkyně panenek Lenka Molitórisová.

Celý článek ZDE a fotografie naleznete ZDE

unicef

Den otevřených dveří

přidáno 25.03.2022


Srdečně zveme rodiče a všechny zájemce na prohlídku naší školy dne 30. 3. 2022 v čase od 14 - 16 hodin v budově Komenského.

den otv dveri

Okresní přebory ve volejbalu – 2. a 3. místo

přidáno 25.03.2022


Březen byl ve znamení volejbalových turnajů. Jako první vyrazili v úterý 15. 3. 2022 poměřit své síly chlapci na ZŠ Dukelská. Následně pak ve čtvrtek 17. 3. 2022 odjela děvčata na volejbalový turnaj do Vlašimi. Oba dva týmy byly velmi úspěšné, všem zúčastněným žákům moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Více informací ZDE. (celý článek - viz. příloha)

Poslední představení KMD

přidáno 25.03.2022


Klub mladých diváků byl dne 22. 3. 2022 na posledním divadelním představení v tomto školním roce. 
Divadlo ABC - muzikál Elefantazie.

kmd

Patronát 9. A - 1. A

přidáno 25.03.2022


Díky zmírnění epidemiologických opatření se mohli opět potkat prvňáčci s deváťáky.
Prvňáčci předvedli deváťákům svůj pokrok ve čtení a nechali je nahlédnout i do své písanky.
A už se všichni těší na 29. 4., kdy se uskuteční společné čarodějnické soutěžení :-)​

patronat

ŠKOLNÍ KOLO SOUTĚŽE MATEMATICKÝ KLOKAN

přidáno 21.03.2022


Milí přátelé Matematického klokana,
jak jistě víte, v pátek 18. 3. 2022 proběhlo na naší škole školní kolo Matematického klokana. 

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem, kteří se zúčastnili.

Tři nejlepší řešitelé v jednotlivých kategoriích: viz. příloha - ZDE.

Vybíjená

přidáno 21.03.2022


Ve středu 16.3.2022 jsme se vydali do ZŠ Jiráskova reprezentovat školu v otevřené vybíjené 3.-5.tříd. Naši školu zastupovala 2 chlapecká družstva. Neměli jsme příliš štěstí na los a po poměření sil ve skupinách s nejlepšími týmy turnaje, jsme obsadili 12. a 13. – 14. místo.

Ve čtvrtek 17.3.2022 také dívky vyrazily do ZŠ Jiráskova poměřit síly ve vybíjené. Nasazení a bojovnost našich děvčat byla obdivuhodná. Ve vyrovnaných zápasech nám ale v závěru chybělo trochu štěstí. Dívky odsadily 8. místo.

atletika

Olympiáda v anglickém jazyce

přidáno 21.03.2022


Dne 16. března se uskutečnilo okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Tereza Váňová ze 6. B
obsadila 2. místo . Denisa Hadačová z 8. B se umístila na 4. místě. 

Blahopřejeme.

Francouzské odpoledne

přidáno 21.03.2022


Žáci 8. ročníků, kteří u nás na škole studují francouzský jazyk, si 7. 3. 2022 zpříjemnili odpoledne tematickou akcí "Kousek Francie". V prostorách školní kuchyně si připravili něco malého na zub. Vybrali si, a ve skupinách připravili to, co je pro francouzskou kuchyni charakteristické, a zároveň ne příliš náročné na realizaci - baguette (bageta), crêpe (palačinka), croissant, fromage (sýr), vin sans alcool (víno bez alkoholu). Přípravu těchto pokrmů i skládání 3D puzzle s typickým symbolem Francie - La Tour Eiffel - doprovázela francouzská hudba i dobrá nálada. 

Aktuální informace k zápisu k povinné školní docházce ve školním roce 2022/23

přidáno 16.03.2022


Prezenční zápis bude probíhat 6. 4. a 8. 4. 2022

Dne 21. 3. 2022 bude spuštěn elektronický rezervační systém, kde vyplníte přihlášku dítěte k povinné školní docházce či žádost o odklad školní docházky a naleznete bližší informace.

Pečlivě vyplňte údaje v elektronické přihlášce a dodržte stanovený čas.

Odkaz na elektronický zápis ZDE: https://aplikace.zapisyonline.cz/SOL/PublicWeb/zstynecsaz/KWE015_Prihlaska.aspx?

Žádost o přijetí dítěte do přípravné třídy naleznete na webu školy ZDE.

Základní informace k zápisu ZDE.

Vytištěnou a podepsanou žádost vezměte s sebou k prezenčnímu zápisu.

zapis do skoly online

Pozdrav z lyžařského výcviku

přidáno 16.03.2022


Žáci osmých ročníků vás zdraví z Benecka a posílají pár fotek.

Fotogalerie: ZDE.

Klub mladých diváků Vás zve na představení

přidáno 16.03.2022


ELEFANTAZIE
libreto: David Drábek, hudba: Darek Král, texty písní: Tomáš Belko

Původní český „muzikál ohavné krásy“. Svět panoptika lidských kuriozit a osudy jeho obyvatel, legendárních siamských sester Blažkových, divoké ženy Samiry, Trojnoha Clarance a haličského obra Moyzesse. A především legendárního „sloního muže“ Josepha Merricka, křehkého inteligentního mladíka uvězněného ve znetvořeném těle, jenž se díky své vrozené anomálii stal atrakcí londýnského obludária...

Režie: David Drábek

Hrají: Tomáš Havlínek, Tomáš Klus, Petr Konáš, Filip Březina, Petra Tenorová / Kateřina Marie Fialová, Tereza Marečková, Tereza Krippnerová, Zdeněk Piškula, Kryštof Krhovják, Daniela Kolářová / Hana Doulová, Milada Vyhnálková, Ivana Machalová, Sára Affašová, Štěpánka Pencová, Barbora Fialová / Vilemína Marhoulová / Eva Miškovičová / Aneta Poláchová / Magdalena Řehořová, Jaromír Holub / Adam Koubek / Václav Koutecký / Patrik Možíš / Štěpán Piller...

Délka představení: 2:45 hod. včetně přestávky

Příjemný kulturní zážitek přeje Klub mladých diváků

OBAVY Z VÁLKY NA UKRAJINĚ

přidáno 28.02.2022


TIPY pro děti a mladistvé, TIPY pro rodiče.

Více informací ZDE.

2. a 3. místo v basketbalovém turnaji

přidáno 18.02.2022


Ve středu 9. 2. 2022 vyrazila družstva dívek a chlapců z 6. – 9. tříd poměřit své síly v okresním kole basketbalového turnaje v Benešově. Týmy vyzkoušely palubovku nové haly gymnázia Benešov.

Jako první do turnaje nastoupily dívky. Čekal je nelehký úkol – odolat velmi silným soupeřkám ze ZŠ Dukelská a ZŠ Karlov. Týmu zkušených basketbalistek nemohla děvčata bohužel konkurovat a velmi těžko se dostávala do zakončení. Po statečném boji favoritkám děvčata podlehla a obsadila konečné 3. místo. Všechny hráčky podaly skvělé výkony na hranici svých možností.

Soupiska: Dudová Valerie, Dudová Amálie, Váchová Valentýna, Ryčlová Barbora, Hájková Hana, Vrbková Lenka, Adamírová Alžběta, Skopcová Tereza.

O to více nadějí jsme vkládali do našeho družstva chlapců. Kluci prošli hladce základní skupinou bez ztráty bodu. Předváděli fantastickou hru plnou vydařených herních kombinací, rychlých protiútoků i individuálních akcí. Ve finále již podruhé v turnaji narazili na tým ZŠ Karlov, který v základní skupině dokázali porazit. Dlouhou dobu drželi bodovou převahu. V závěru utkání však zbytečně chybovali a důležité balony přestaly padat do koše. Po dramatické koncovce nakonec soupeřům podlehli a obsadili celkově krásné 2. místo.

Soupiska: Prosický Tobiáš, Franěk Jan, Franěk Antonín, Liška Matěj, Addo-djan Theodor Ezekiel, Šimáček Michal, Rakouský Filip
Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů!

Matematická olympiáda

přidáno 14.02.2022


Dne 26.1.2022 proběhlo okresní kolo matematické olympiády, ve kterém se na 1. místě umístila žákyně 5.C Nátálie Hnětkovská.

Gratulujeme!

Klub mladých diváků byl na představení

přidáno 10.02.2022


THE LOSER(S) (Losers Cirque Company) / Jarek Cemerek
Kdy: v čtvrtek dne 10. 02. 2022 od 19:00 hodin
Délka představení: 1:20 hod. b
Kde: DIVADLO BRAVO!

divadlo

ONLINE BESEDA

přidáno 09.02.2022


ONLINE BESEDA PRO RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ na téma ŠKOLNÍ ZRALOST
Více informací naleznete v přiloženém letáku - ZDE.

Patronát 9. A - 1. A

přidáno 02.02.2022


31. 1. dostávali prvňáčci svoje první vysvědčení. Deváťáci se chystali zajít prvňáčkům pogratulovat. Ale opět zasáhl covid. Přichystané vyrobené kornouty se sladkostmi musela předat paní asistentka, protože 9. A byla v karanténě. Z fotografií je vidět, že prvňáčkům dárek udělal radost. Prvňáčci zase poslali deváťákům čokoládku a už se těší, že svoje deváťáky brzy uvidí. Tak doufejme, že se příště setkání povede!

Více fotografií ZDE.

Národní plán doučování žáků

přidáno 02.02.2022


Předchozí školní rok byl pro většinu dětí a žáků poznamenán pandemií koronaviru. V letošním školním roce se sice školy nezavírají, ale žáci jsou často posíláni do karantén, jiní zase těžko dohánějí látku, kterou s nimi učitelé nemohli dostatečně probrat. MŠMT proto na začátku školního roku 2021/2022 přišlo s plánem na doučování žáků, který bude pokračovat i v roce 2022 a bude financován prostředky fondu Evropská unie – Next Generation EU.

Jde o dlouhodobý a cílený program, jehož cílem je přispět k rozvoji znalostí a dovedností žáků.
Naši pedagogičtí pracovníci se již od září 2021 do projektu aktivně zapojili a doučují v objemu více než sto hodin měsíčně.

ZDE: plakát z přílohy

Pozdrav z lyžařského výcviku

přidáno 01.02.2022


Zdravíme z Šumavy - Železné Rudy, konkrétně z hotelu Sirotek!
Jsme zde na lyžáku společně se všemi žáky sedmých ročníků - A, B, C, D.
Jídlo je tu dobré, čaj výborný. Pokoje tu jsou menší, ale to tolik nevadí, protože většinu času lyžujeme.
Zatím si to tu užíváme, je tu příjemná atmosféra a super výhled! To jsou zatím mé postřehy, na shledanou!

Vojtěch Smékal, 7.A

Více fotografií ZDE.

Zápis do 1. tříd a přípravné třídy ve školním roce 2022/23

přidáno 25.01.2022


Zápis do prvních tříd se bude konat 6. dubna a 8. dubna 2022 od 14,00 – 17,30 hod v budově Komenského i v budově Benešovská.

Více informací ZDE. 

INFORMACE K ČERPÁNÍ OČR

přidáno 20.01.2022


Vážení rodiče,
v případě, že Vaše dítě nastupuje do karantény, tak škola již nepotvrzuje Žádost o ošetřovné. Na stránkách OSSZ najdete formulář k vyplnění. Vyplněný formulář odevzdáte svému zaměstnavateli, který zařídí ostatní náležitosti. Níže přikládáme odkazy, kde formulář najdete.
https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy nebo Formulář-žádost

Vedení školy

Patronát 9. A - 1. A

přidáno 05.01.2022


Vánoční setkání 9.A a 1.A proběhlo vzhledem ke covidové situaci netradičně. Deváťáci připravili svým prvňáčkům vánoční přání, prvňáčci zase svým deváťákům. Předali si je prostřednictvím paní asistentky. A protože situace nedovolila osobní setkání, tak si alespoň přes okno zamávali.

Více fotografií ZDE

Rok 2021

Informace o změnách účinných od 3. 1. 2022

přidáno 29.12.2021


Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování dětí a žáků ve školách se mění.

Více informací ZDE.

PF 2022

přidáno 17.12.2021


Krásné prožití vánočních svátků, hodně zdraví a spokojenosti v novém roce 2022 Vám přejí žáci a zaměstnanci ZŠ Týnec

pf2022

KMD

přidáno 17.12.2021


Ve středu 19. 1. 2022 jede Klub mládých diváků do divadla ABC na představení ELEFANTAZIE.
Začátek v 19:00.

Odjezd od jídelny v 17:00.

Více informací ZDE.

Volby do školské rady

přidáno 15.12.2021


V termínu 29. 11. až 3. 12. 2021 proběhly volby do školské rady přes elektronickou aplikaci Bakaláři. V doplňovacích volbách do Školské rady ZŠ Týnec nad Sázavou byl zvolen z řad zákonných zástupců pan Ing. Michal Krumpholc.

Děkuji všem rodičům, kteří se voleb zúčastnili.

Mgr. Barbora Hanáková

Fotky z výroby vánočních dekorací 

přidáno 09.12.2021


Fotky z výroby vánočních dekorací během hodiny předmětu pěstitelské práce se třídou 7.D

Ředitelské volno

přidáno 02.12.2021


Vážení rodiče,
vzhledem ke stále se zhoršující epidemiologické situaci na naší škole (tento týden jsou v karanténě již 4 třídy), jsem se rozhodla společně se zřizovatelem školy udělit ředitelské volno od 20. 12. 2021.

Pevně věřím, že prodloužené prázdniny, kdy se děti nebudou setkávat, přispějí ke zlepšení situace.

Děkuji všem za pochopení a přeji hodně zdraví.

Barbora Hanáková

Patronát 9. A - 1. A

přidáno 01.12.2021


Tak se opět setkali 9.A a 1.A, aby společnými silami vyrobili vánoční medvídky pro ozdobu stromečku na Družstevní ulici. A v pátek před první adventní nedělí si ho šli spolu ozdobit. Každý deváťák vedl svého prvňáčka a byl to krásný začátek předvánočního času.
Více fotografií ZDE.

Přespolní běh – 5. místo v kraji

přidáno 19.11.2021


Ve čtvrtek 14. 10. 2021 se konalo krajské finále v přespolním běhu v Příbrami. Školu reprezentovalo 4členné družstvo chlapců ve složení: Matěj Liška, Antonín Franěk, Theodor Ezekiel Addo-Djan a Tobiáš Prosický, který nahradil zraněného Filipa Rakouského. Ze závodního týmu na poslední chvíli vypadl i Jan Franěk, čímž jsme přišli o 2 velké favority. Kluci měli před sebou nelehký úkol. V chladném a deštivém počasí vyběhli na 2,7 km dlouhou trať kolem Nového rybníka. Matěj Liška si po celou dobu držel konstantní tempo v čele závodu a cílem proběhl 2. nejrychlejším časem tratě. I ostatní závodníci bojovali ze všech svých sil a podali velmi pěkné výkony. Družstvo chlapců nakonec obsadilo 5. příčku ve Středočeském kraji.

Gratulujeme!

atletika

Návštěva zahrádkářské výstavy

přidáno 27.10.2021


Dne 25. října žáci 7. A navštívili v rámci předmětů pěstitelské a technické práce zahrádkářskou výstavu v prostorách městského úřadu.
Výstavou je provedla naše bývalá kolegyně pí. Vyskočilová, která pro ně na závěr měla připravený i kvíz. Žáci mohli obdivovat nejen produkty zahrádkářů, ale také výrobky žáků naší školy, které výstavu obohatily.
Z hodnocení žáků je zřejmé, že se jim výstava velmi líbila.

Více fotografií ZDE.

zahradkarska vystava

Exkurze do Muzea Lennonovy zdi a Muzea Karla Zemana

přidáno 27.10.2021


Dne 22. října se žáci 9. A a 9. C zúčastnili exkurze v Praze.
Program muzea Lennonovy zdi včetně dokumentu a pracovních listů žákům přiblížil nejen Johna Lennona a Beatles, ale hlavně zajímavým způsobem novodobou historii našeho státu. V muzeu Karla Zemana si žáci zase zahráli hru Mezi literaturou a filmem.

Více fotografií ZDE.

muzea

Literární exkurze

přidáno 27.10.2021


V první polovině října absolvovali žáci 8. ročníku poznávací exkurzi do Nerudovy ulice v Praze. Jednalo se o literární vycházku v rámci výuky předmětu ČJL, jejímž cílem bylo kráčet po stopách Jana Nerudy, významného českého spisovatele a novináře 19. století. Dobovou atmosféru zde mohli účastníci exkurze vnímat prostřednictvím historických staveb a domovních znamení. Zároveň samotné dějiště Povídek malostranských bylo pro žáky podnětem k pátrání po souvislostech - místech i postavách, které Jan Neruda ve svých povídkách tak mistrně zobrazil.
Děti si výlet opravdu užily a odvezly si z něj nejen krásné zážitky, ale i spoustu užitečných vědomostí, získaných na základě propojení učiva literatury, vlastní četby a seznámení se s reálným prostředím.

literarni exkurze

Patronát 9. A - 1. A

přidáno 21.10.2021


Již tradičně probíhá na naší škole patronát nejstaršího ročníku nad prvňáčky. Je to velmi pěkný zvyk, při kterém se ti nejstarší učí pečovat o ty nejmenší a prvňáčci zase mají radost, že získají velké kamarády. Ke konci září navštívili žáci 9.A prvňáčky v 1.A a přinesli jim krásné záložky a něco sladkého. O dva týdny později jim připravili hru
Recyklovaná šipkovaná - šipkovanou s úkoly, které se týkaly třídění odpadů.

Více fotografií ZDE.


První letošní představení KMD

přidáno 15.10.2021


Ve středu 6. 10. 2021 měli žáci 8. a 9. ročníků příležitost v Divadle na Vinohradech v Praze vidět inscenaci REVIZOR.

Tento kulturní zážitek se dětem moc líbil a už nyní se těší na další představení.

KMD

Exkurze do Anežského kláštera a Muzea Karlova mostu

přidáno 15.10.2021


Během měsíce září se 7. ročníky zúčastnily exkurze v Praze, kterou měly jako součást výuky. Během této akce navštívily Anežský klášter - Skriptorium středověkého písaře a Muzeum Karlova mostu s plavbou po Vltavě.

Program byl velmi pěkně připravený a děti si ho náležitě užily.

Fotografie z exkurze v přiloženém souboru zde

karluv most

V září to ve škole žilo atletikou  

přidáno 08.10.2021


1) zlatá medaile ve čtyřboji obhájena
2) stříbro i bronz v jednotlivcích
3) nezaostal ani první stupeň
4) spanilá jízda atletů - přespolní běh

Celý článek si můžete přečíst ZDE

atletika

Sběr papíru po celý školní rok

přidáno 14.09.2021


Vážení rodiče, milí žáci,

i v letošním školním roce pokračujeme ve sběru papíru. Tentokrát můžete odevzdávat papír průběžně celý rok, ale přímo do sběrných surovin (ne do školy), kde nahlásíte školu a obdržíte potvrzení, které žáci odevzdají svým třídním učitelům.

Děkujeme za Vaši spolupráci.

Mgr. Barbora Hanáková

ZŠ Týnec nad Sázavou

Oznámení KMD

přidáno 14.09.2021


Ve středu 6. 10. 2021 jedeme na divadelní představení Revizor (DIVADLO NA VINOHRADECH).
Odjezd ze školy ve 12:00, návrat přibližně v 18:30 tamtéž.

REVIZOR - Nikolaj Vasiljevič Gogol

Jedna z nejznamenitějších komedií, které kdy byly napsány. Groteskní pohled na elitu zaostávající společnosti, ve které je způsobilost nahrazena ohebným lokajstvím a autorita zaměněna vulgární mocí. Příběh provinční vrchnosti, vědomé si své nekompetence do té míry, že sama sebe k smrti vystraší domnělou přítomností revizora, je geniálně zkombinován s příběhem bystrého podvodníka, který z úleku hodnostářů dokáže vytěžit víc, než by si kdokoliv dokázal původně představit...

Hrají: Ondřej Brousek, Aleš Procházka, Andrea Černá, Šárka Vaculíková, Oldřich Vlach, Denny Ratajský, Pavel Nečas, Marek Holý, Václav Vydra, Jiří Maryško, Viktor Javořík, Marek Lambora, David Steigerwald, Tomáš Dastlík, Alexandra Tomanová, David Steigerwald, Jan Battěk...

Režie: Juraj Deák

Délka představení: 2:45 hod.

Příjemný kulturní zážitek přeje Klub mladých diváků

Informace k zahájení školního roku 2021/2022 a k testování

přidáno 26.08.2021


Vážení rodiče, milí žáci,

doufám, že jste si všichni přes prázdniny odpočinuli, nabrali čerstvé síly a že se všichni těšíte na nový školní rok, který je již za dveřmi. S novým školním rokem nás opět neminou určitá opatření v souvislosti s covidem-19, ale věřím, že to společně zvládneme. Prosím, věnujte pozornost následujícím informacím ZDE

Děkuji za spolupráci a pochopení.

Mgr. Barbora Hanáková

Nabízíme volná pracovní místa

přidáno 26.08.2021


• SPECIÁLNÍ PEDAGOG - 6 hodin/ týdně
• ASISTENT/KA PEDAGOGA - 20 hodin/ týdně

V případě zájmu o nabízené pozice nás kontaktujte na info@zstynec.cz nebo na telefonním čísle 777 533 455.

Mgr. Barbora Hanáková

Testování od 1.9.2021

přidáno 18.08.2021


Vážení rodiče,
v souvislosti s připravovaným testováním od 1. září mám na Vás prosbu. Prosím rodiče těch žáků, kteří absolvovali během prázdnin očkování proti onemocnění Covid 19 nebo jsou stále v ochranné lhůtě 180 dní od prodělání nemoci, aby tuto skutečnost nahlásili třídním učitelům nebo na emailovou adresu sekretariátu školy zdenka.hanibalova@zstynec.cz. Do e-mailu uveďte jméno, příjmení a třídu, kterou žák navštěvuje. Prosím o zaslání informací nejpozději do 30. 8. 2021.

Děkuji Vám za spolupráci a přeji Vám krásný zbytek léta.

Mgr. Barbora Hanáková

SEZNAM SEŠITŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

přidáno 23.07.2021


Prázdniny jsou v plném proudu a my doufáme, že si je náležitě užíváte. Pokud se vám náhodou během prázdnin zastesklo po škole a chtěli byste si pomalu chystat sešity na nadcházející školní rok, zde máte jejich předběžný seznam.

Krásné prázdniny

přidáno 01.07.2021


Milé děti, vážení rodiče, přejeme vám krásné letní prázdniny plné hezkých zážitků a zaslouženého odpočinku. Dětem, které odchází na jinou školu, přejeme mnoho úspěchů a nových kamarádů.

ZŠ Týnec nad Sázavou

Přehled umístění našich absolventů

přidáno 01.07.2021


Letos nám z devátých ročníků vychází 53 žáků, z osmých ročníků 1 žák a 4 žáci z pátého ročníku. 

Přejeme všem, aby do nové školy vkročili tou správnou nohou!

Více informací v přiloženém souboru zde.

Tajemství vodní říše

přidáno 28.06.2021


Ve dnech 16. 6. a 18. 6. se třídy 6. A a 6. B vydaly na hydrobiologické praktikum k Janovickému potoku. Na žáky čekalo spoustu zajímavých úkolů z přírodopisu, mnoho pohybových aktivit a především vodní lov. K vidění bylo několik druhů hmyzu, a dokonce i dva zástupci žabí říše.
Praktikum třídy zakončily opékáním buřtů, marshmallownů, chleba či jablek. Nechybělo ani závěrečné vyhodnocení úkolů. Všichni dostali sladkou odměnu a vydali se na cestu zpět do Týnce.

Literární soutěž

přidáno 28.06.2021


V literární soutěži Benešovsko žije příběhy měl úspěch Jan Franěk z 8.A, jehož příběh Máchův obraz byl vybrán a otištěn v knize vydané v letošním roce.

Gratulujeme!

Pro „táborníčky“ - doplňující informace k PCR testům 

přidáno 15.06.2021


Dle mimořádného opatření MZCR ze dne 1.6. 2021 má každý nárok na 2 PCR testy měsíčně zdarma (hrazené příslušnou zdravotní pojišťovnou). V opatření není stanoveno po jaké době může dojít k provedení druhého PCR testu. Viz přiložený dokument, odts. 2. ZDE

Soutěž projektu Rosteme s knihou: Čeština 21. století - nová slova, nové významy 

přidáno 10.06.2021


Soutěž projektu Rosteme s knihou: Čeština 21. století - nová slova, nové významy - naši žáci obsadili v kategorii 2. stupeň :

5. místo Aneta Burdová, 8.B
10. místo Theodor Ezekiel Adddo-Djan, 8.C

Gratulujeme!

Čtenářský souboj

přidáno 10.06.2021


V letošním roce se žáci 6. ročníku zapojili do celorepublikové soutěže Čtenářský souboj.
Z celkového počtu 64 přihlášených škol jsme obsadili 31. místo a jsme na něj pyšní. 

NABÍZÍME VOLNÁ PRACOVNÍ MÍSTA

přidáno 08.06.2021


• učitel II. Stupně (plný úvazek)
 Aprobace: Matematika a informační a komunikační technologie

• speciální pedagog (částečný úvazek, 10 – 11 hodin/týden)

V případě zájmu o nabízené pozice nás kontaktujte na info@zstynec.cz nebo na telefonním čísle 777 533 455.
Mgr. Barbora Hanáková

Hurá! Všichni jsme negativní!

přidáno 04.06.2021


Včera u nás na škole proběhlo první testování PCR testy. Přijely k nám tři profesionální týmy, které během dopoledne zvládly otestovat celou školu. V jedné třídě strávily okolo deseti minut, takže nám nesebraly příliš času z výuky. Jsme za to moc rádi.
A jak to probíhalo, se můžete podívat v naší fotogalerii - zde.

Informace pro rodiče budoucích žáků prvních tříd a přípravné třídy

přidáno 01.06.2021


Dne 9. června v 16,30 se konají informační schůzky rodičů budoucích prvňáků a dětí přípravné třídy s třídními učiteli na budově Komenského (místo setkání bude zveřejněno na dveřích respiria 1. stupně v den schůzky) i Benešovská (nynější 4. C).

Výsledky okresního kola 

přidáno 01.06.2021


Dne 19. 5. proběhlo okresní kolo matematické olympiády. V kategorii Z5 se umístil na skvělém 7. - 8. místě Martin Molitoris a stal se tak úspěšným řešitelem.

Gratulujeme!

Od 1. 6. 2021 končí doba „šťourací a plivací“

přidáno 24.05.2021


Vážení rodiče,

na základě mnoha podnětů směřujících ke zjednodušení a zkvalitnění testování žáků na naší škole se podařilo za výrazné podpory zřizovatele zajistit od 1. 6. 2021 testování našich žáků PCR testem ze slin se čtrnáctidenní frekvencí.

Důležité informace k PCR testování:
• Neinvazivní PCR test se provede ze slin z úst na odběrovou štětičku poolingovou metodou (společný test pro 6 žáků)
• Test provádí zdravotník v předem naplánovaném termínu na půdě školy bez potřeby asistence pedagoga/rodiče
• Vzorky se okamžitě převáží do laboratoře a ten samý den jsou vzorky vyhodnoceny
• V případě pozitivity je škola okamžitě informována a následně zákonní zástupci
• Pozitivní skupina (6 žáků) je poté individuálně testována
• Dle pokynů školy/hygienické stanice jde pozitivní žák do čtrnáctidenní izolace a zbytek třídy do čtrnáctidenní karantény
• Žákům v karanténě a členům domácnosti izolovaného žáka je vystavena žádanka na vyšetření metodou PCR, které je povinné, a to nejdříve za 5 dnů a nejpozději za 10 dnů od kontaktu s pozitivně testovaným
• Testovat budeme:
o 31. 5. – antigenní test (z důvodu časové prodlevy výsledku PCR testu)
o 1. 6. – PCR test
o 15. 6. – PCR test
o 29. 6. – PCR test
• Žáci, kteří nebudou přítomni na PCR testování, budou dodatečně testováni antigenním testem po příchodu do školy
• Příbalový leták a informace o PCR testu naleznete ZDE
Mgr. Barbora Hanáková


Zápis k zájmovému vzdělávání (školní družiny) pro školní rok 2021/2022

přidáno 14.05.2021


Zápis do zájmového vzdělávání pro školní rok 2021/2022 od 24. května - do 31. května 2021 bez osobní přítomnosti zákonných zástupců ve škole, pouze elektronickou formou.

Více informací v přiloženém souboru zde.

Žádost zákonných zástupců o přijetí k zájmovému vzdělávání (školní družiny) - budova KOMENSKÉHO - soubor zde

Žádost zákonných zástupců o přijetí k zájmovému vzdělávání (školní družiny) - budova BENEŠOVSKÁ - soubor zde

Změny od 17. 5. 2021

přidáno 11.05.2021


Vážení rodiče, milí žáci,
v přiloženém dokumentu naleznete aktuální informace platné od 17. 5. 2021.

Více informací v přiloženém souboru zde.

Rozhodnutí o přijetí do 1. tříd


Žádáme rodiče budoucích žáků prvních tříd, aby si do 14. 5. 2021 vyzvedli rozhodnutí o přijetí na recepci budovy Komenského.

Informace k přípravné třídě ve školním roce 2021/22


Všechny žádosti zákonných zástupců o zařazení dětí do přípravné třídy ve školním roce 2021/22 byly vyřízeny kladně. Rozhodnutí o přijetí si můžete vyzvednout od 12. - 19. 5. 2021 v době od 7,00 – 14,30 hodin na recepci budovy Komenského (průkaz totožnosti s sebou).

Aktuální informace a harmonogram testování žáků od 3. 5. 2021


Více informací v přiloženém souboru zde

Seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání ve školním roce 2021/22


Zákonní zástupci si mohou rozhodnutí o přijetí dětí k základnímu vzdělávání či rozhodnutí o odkladu školní docházky vyzvednout na recepci školy v budově Komenského 265 od 5. 5. 2021 vždy v době od 7,00 – 14,30 hodin (s sebou průkaz totožnosti).

Rozhodnutí o přijetí dětí do přípravné třídy si rodiče budou moci vyzvednout až po schválení zřízení přípravné třídy Krajským úřadem Středočeského kraje v průběhu měsíce května.

Pro bližší informace sledujte web školy.

Budova Benešovská - soubor zde
Budova Komenského - soubor zde

Matematická olympiáda


Dne 16. 3. proběhlo krajské kolo matematické olympiády. V kategorii Z9 se umístil na skvělém 10. místě Lukáš Hak.

Gratulujeme!

Termíny testování žáků pro účely přijímacího řízení na střední školy


Více informací v přiloženém souboru zde.

Pojďme rozhýbat svá těla! Poznávat přírodu a reálný svět…


Výzva č. 2 (od 12. 4. do 18. 4):
Umíš skákat přes švihadlo stejně rychle jako kolibřík mávat křídly?
Dokument v PDF (Výzva č. 2)


Průběžné výsledky výzvy č. 1:
Po prvém týdnu jsme dohromady ušli 2 873 km. Nejvíce nachodili žáci 7. ročníků (1079 km). Podrobné výsledky jsou na MS Teams. Pojďme společně obejít Zemi, která má po obvodu 40 000 km. Kdo se nezapojil v prvém týdnu, může se klidně přidat nyní. Všem zúčastněným děkuji.

Matematická olympiáda


V okresním kole matematické olympiády se umístil Jan Krumpholc (6. A) na krásném 4. místě. Gratulujeme!

OPATŘENÍ U PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK


Informace pro účastníky přijímacích zkoušek najdete v příloze zde.
V případě zájmu o využití školního testování sledujte web školy, včas oznámíme termín a organizaci této možnosti.

Instruktážní video MŠMT


Instruktážní video MŠMT odkaz zde.

Informace k návratu žáků do škol od 12. 4. 2021


Podrobné informace k návratu žáků nižšího stupně v týdenních rotacích najdete v Bakalářích nebo v přiloženém souboru zde.

Pojďme hlasovat o obnovu hřiště u ŠD!


Město Týnec nad Sázavou uvolnilo 500 000 Kč pro návrhy do projektů participativního rozpočtu. Bylo vymyšleno 6 projektů. Každý navrhovatel vytvořil krátký videomedailonek na které se můžete podívat na odkaze pod tímto článkem. O tom, který vyhraje můžete rozhodnout i právě vy! Hlasování bude probíhat od 29. 3. do 11. 4. 2021. Při hlasování budete mít k dispozici 2 kladné hlasy a 1 záporný.

Budeme velmi šťastní, pokud se zúčastníte hlasování. A v případě, že se vám bude nejvíce líbit videomedailonek č. 4 – Renovace školní asfaltové plochy, tak budeme mít dvojnásobnou radost.

Odkaz: 
Týnec nad Sázavou - Zprávy (mestotynec.cz)


Přejeme pěkné dny a pevné zdraví ZŠ Týnec nad Sázavou

mesto

Olympiáda v anglickém jazyce


Výsledky okresního kola olympiády v anglickém jazyce:
• V kategorii I. A, se umístila Denisa Hadačová ze 7. B na 1. místě.
• V kategorii II. A, se umístila Andrea Korcová z 9. B na 4. místě.
Oběma soutěžícím gratulujeme! 

diplom aj

Zápis do prvních tříd


Zápis do prvních tříd ve školním roce 2021/2022 proběhne elektronickou formou od 5. 4. do 9. 4. 2021. Kliknutí na banner vás přesměruje na elektronickou žádost.

Zákonní zástupci, kteří nemají možnost elektronického zápisu, se dostaví po předchozí domluvě (317 701 213) na recepci budovy Komenského době od 6. – 9. 4. 2021. Zde jim bude umožněn elektronický zápis dítěte.

Stejný postup platí pro žádost o odklad školní docházky.

zapis online

Žádost o přijetí dítěte do přípravné třídy


Žádost o přijetí dítěte do přípravné třídy ve školním roce 2021/2022 naleznete ZDE. Vyplněnou a podepsanou žádost s příslušnými dokumenty doručíte osobně na recepci budovy Komenského v době od 6. do 9. 4. 2021.

Pojďme rozhýbat svá těla! Poznávat přírodu a reálný svět…


Pohyb je nedílnou součástí zdravého života. Podporuje imunitu a tím lépe můžeme čelit nemocem.

Věřím, že většina z vás pravidelně sportuje i v tuto nepříznivou dobu. Bohužel stávající situace těmto aktivitám nepřispívá, a naopak většinu času trávíme u počítačů. Pojďme se od nich zvednout alespoň ve svém volném čase.

Dokument PDF zde

Vaši tělocvikáři

Olympiáda v anglickém jazyce


Výsledky okresního kola olympiády v anglickém jazyce:
V kategorii I. A, se umístila Denisa Hadačová ze 7. B na 1. místě.

• V kategorii II. A, se umístila Andrea Korcová z 9. B na 4. místě. 

Oběma soutěžícím gratulujeme!

Harmonogram konání přijímacích zkoušek 2020/2021

přijímací zkoušky

Distanční zájmová činnost školní družiny


Milé děti, v tomto dokumentu naleznete další náměty na Vaši činnost během volného času.

Více informací naleznete ZDE. 

Zdravíme všechny družinové děti, které musí mít
doma distanční výuku


Je to pro všechny těžké, sedět u počítače místo sedět v lavicích. Doma jsme buď jen
s dospěláky nebo se sourozenci, se kterými už se po tak dlouhé době nedá hrát, ani
jen tak povídat. Co dělat? Dopoledne koukáte do monitoru a učíte se. Odpoledne
děláte úkoly (nebo večer) a co potom? Mrkni na naše nápady, co je možné dělat.
Zkus se hýbat, něco vyrobit, těšit se na Velikonoce a pozor, zase je tu soutěž!


Více informací zde

ZÁPIS do prvních tříd


Dle pokynů MŠMT ze dne 5. března 2021 bude zápis do prvních tříd a přípravné třídy probíhat distančním způsobem. Podávání žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání, o odklad školní docházky bude probíhat elektronicky v době od 5. - 9. dubna 2021. Odkaz pro podávání žádostí s podrobným návodem a všemi dokumenty bude uveřejněn na webu školy v brzké době, aktivní bude od 5. dubna 2021.

Žádost o přijetí do přípravné třídy najdete na webu školy, podávat ji lze též od 5. - 9. dubna 2021. Vyplněnou a podepsanou s ostatními dokumenty přinesete do podatelny základní školy.


Pro podrobnější informace sledujte web školy.

Přijímací zkoušky


Jednotné přijímací zkoušky na maturitní obory se letos kvůli epidemii covidu-19 opět posunou na pozdější termíny.
Na čtyřletých oborech se budou konat 3. a 4. května a na víceletých gymnáziích 5. a 6. května. Vyplývá to z materiálu ministerstva školství.
Důležité upozornění ohledně zápisového lístku:
Pokud budete dělat přijímací zkoušky, neposílejte dřív na žádnou jinou školu zápisový lístek. Zápisový lístek nelze přendat.

Výsledky školního kola olympiády v AJ


Kategorie I.
1. místo - Denisa Hadačová, 7. B
2. místo - Nikola Burdová, 7. B
3. místo - Jelena Akopyan, 7. A
Kategorie II.
1. místo - Andrea Korcová, 9. B
2. místo - Štěpán Stoklasa, 8. A
3.- 4. místo - Lukáš Hak, 9. C
                      Mikuláš Heřman, 9. C

Okresní kolo proběhne v březnu.

Uzavření školy od 1.3.2021


Vážení rodiče,

jak jste jistě zaznamenali v médiích, škola se od pondělí 1. 3. 2021 zavírá. 1., 2. ročníky a přípravná třída přechází na distanční výuku, podrobné informace dostanete od třídních učitelů.

Veškeré případné změny a upřesnění zveřejníme opět na webu školy.

Ošetřovné:
Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení. Více informací o ošetřovném naleznete např. zde: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu.
Barbora Hanáková

Povinnost nosit chirurgické roušky i pro žáky


S účinností od 25. února 2021 platí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví používat
kvalitnější ochranu dýchacích cest i pro žáky, tím jsou respirátory nebo obdobné prostředky bez výdechového ventilu (např. FFP2/KN 95) nebo zdravotnická obličejová maska (zdravotnická rouška).


Více informací naleznete zde:

https://koronavirus.edu.cz/files/informace-pro-skoly-a-skolska-zarizeni-rousky.pdf


V termínu od 15. - 19.2. bude činnost školní družiny přerušena


Vzhledem k tomu, že se na jarní prázdniny nepřihlásily žádné děti, bude školní družina na obou budovách uzavřena.

Zápis do 1. tříd a přípravné třídy ve školním roce 2021/22


Zápis do prvních tříd se koná v souladu s par. 36 odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, v době od 1. dubna do 30. dubna kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku.

Konkrétní termín stanoví ředitelka školy.

Další informace naleznete v přiloženém PDF.


Vědomostní soutěže


V prvním pololetí školního roku 2020/2021 se žáci ZŠ Týnec nad Sázavou zúčastnili i ve ztížených podmínkách několika vědomostních soutěží. Školní kola proběhla přímo na naší škole, okresní kola pak on-line formou.

Další informace naleznete níže nebo v přiloženém PDF.

vedomostni souteze

Podpora žáků při přípravě na JPZ


Jako součást rezortní podpory pro přípravu žáků na přijímací zkoušky do maturitních oborů středních škol převedla Česká školní inspekce do elektronické podoby testy, které byly použity při tzv. jednotných přijímacích zkouškách v minulých letech. Testy jsou k dispozici v mobilní testovací aplikaci InspIS SETmobile, která je zdarma ke stažení do chytrých mobilních telefonů a tabletů.

Vysvědčení


Vážení rodiče, milí žáci,
žáci , kteří se vzdělávají prezenčně, dostanou výpis vysvědčení ve škole dne 28. 1. 2021. Ostatní žáci obdrží výpis vysvědčení až po nástupu na prezenční výuku. Nicméně známky budou zpřístupněny dne 28. 1. 2021 v aplikaci Bakaláři.


Školní družina bude v pátek 29.1. uzavřena


Vzhledem k tomu, že se na pololetní prázdniny do družiny nepřihlásily žádné děti, bude provoz ŠD v tento den přerušen.

Úspěšní řešitelé školního kola Matematické olympiády


Úspěšní řešitelé školního kola Matematické olympiády:
 kategorie Z5 Martin Molitoris 5. B
kategorie Z9 Lukáš Hak 9. C

Oba postupují do okresního kola.

Individuální konzultace žáků


Vážení rodiče, milí žáci,
v době distanční výuky umožňujeme prezenční individuální konzultace ve škole. V případě zájmu se spojte s konkrétním učitelem a domluvte si schůzku. Na konzultaci může být přítomen i zákonný zástupce.

Změny od 4. 1. 2021 


Vážení rodiče,
přechod do 5. stupně PES od 27. 12. 2020 znamená, že se škola opět vrací do distančního režimu, pouze přípravná třída, 1. a 2. ročník bude pokračovat prezenční formou, dle rozvrhů z prosince. Pro ostatní žáky je povinné vzdělávání distančním způsobem. Prozatím je 5. stupeň plánován do 10. 1. 2021.
Školní družina bude otevřena pro žáky přípravné třídy, 1. a 2. ročníku, tito žáci se mohou rovněž stravovat ve školní jídelně. Ostatní žáci v době distanční výuky si mohou obědy objednat a odebrat u výdejního okénka, jak bylo dříve. Více informací o školním stravování najdete na www.sjtynec.cz.
V případě jakýchkoliv změn (včetně případných úprav v PES pro školství, o kterých se v posledních dnech mluvilo) vás budu informovat opět na tomto místě, dále budete komunikovat s třídními učiteli.
Hodně zdraví a štěstí do nového roku všem.

Adresa školy

Budova Komenského 265
Budova Benešovská 23
Týnec nad Sázavou
257 41
IČO: 71004670

Kontakt

E-mail: info@zstynec.cz
E-mail: recepce@zstynec.cz
Datová schránka: ap3mtpn
Telefon:
ZŠ Komenského: 317 701 213
ZŠ Benešovská: 317 701 218