Novinky

Aktuální dění ze světa Vaší školy

Rok 2021

Přespolní běh – 5. místo v kraji

přidáno 19.11.2021


Ve čtvrtek 14. 10. 2021 se konalo krajské finále v přespolním běhu v Příbrami. Školu reprezentovalo 4členné družstvo chlapců ve složení: Matěj Liška, Antonín Franěk, Theodor Ezekiel Addo-Djan a Tobiáš Prosický, který nahradil zraněného Filipa Rakouského. Ze závodního týmu na poslední chvíli vypadl i Jan Franěk, čímž jsme přišli o 2 velké favority. Kluci měli před sebou nelehký úkol. V chladném a deštivém počasí vyběhli na 2,7 km dlouhou trať kolem Nového rybníka. Matěj Liška si po celou dobu držel konstantní tempo v čele závodu a cílem proběhl 2. nejrychlejším časem tratě. I ostatní závodníci bojovali ze všech svých sil a podali velmi pěkné výkony. Družstvo chlapců nakonec obsadilo 5. příčku ve Středočeském kraji.

Gratulujeme!

atletika

Návštěva zahrádkářské výstavy

přidáno 27.10.2021


Dne 25. října žáci 7. A navštívili v rámci předmětů pěstitelské a technické práce zahrádkářskou výstavu v prostorách městského úřadu.
Výstavou je provedla naše bývalá kolegyně pí. Vyskočilová, která pro ně na závěr měla připravený i kvíz. Žáci mohli obdivovat nejen produkty zahrádkářů, ale také výrobky žáků naší školy, které výstavu obohatily.
Z hodnocení žáků je zřejmé, že se jim výstava velmi líbila.

Více fotografií ZDE.

zahradkarska vystava

Exkurze do Muzea Lennonovy zdi a Muzea Karla Zemana

přidáno 27.10.2021


Dne 22. října se žáci 9. A a 9. C zúčastnili exkurze v Praze.
Program muzea Lennonovy zdi včetně dokumentu a pracovních listů žákům přiblížil nejen Johna Lennona a Beatles, ale hlavně zajímavým způsobem novodobou historii našeho státu. V muzeu Karla Zemana si žáci zase zahráli hru Mezi literaturou a filmem.

Více fotografií ZDE.

muzea

Literární exkurze

přidáno 27.10.2021


V první polovině října absolvovali žáci 8. ročníku poznávací exkurzi do Nerudovy ulice v Praze. Jednalo se o literární vycházku v rámci výuky předmětu ČJL, jejímž cílem bylo kráčet po stopách Jana Nerudy, významného českého spisovatele a novináře 19. století. Dobovou atmosféru zde mohli účastníci exkurze vnímat prostřednictvím historických staveb a domovních znamení. Zároveň samotné dějiště Povídek malostranských bylo pro žáky podnětem k pátrání po souvislostech - místech i postavách, které Jan Neruda ve svých povídkách tak mistrně zobrazil.
Děti si výlet opravdu užily a odvezly si z něj nejen krásné zážitky, ale i spoustu užitečných vědomostí, získaných na základě propojení učiva literatury, vlastní četby a seznámení se s reálným prostředím.

literarni exkurze

Patronát 9. A - 1. A

přidáno 21.10.2021


Již tradičně probíhá na naší škole patronát nejstaršího ročníku nad prvňáčky. Je to velmi pěkný zvyk, při kterém se ti nejstarší učí pečovat o ty nejmenší a prvňáčci zase mají radost, že získají velké kamarády. Ke konci září navštívili žáci 9.A prvňáčky v 1.A a přinesli jim krásné záložky a něco sladkého. O dva týdny později jim připravili hru
Recyklovaná šipkovaná - šipkovanou s úkoly, které se týkaly třídění odpadů.

Více fotografií ZDE.


První letošní představení KMD

přidáno 15.10.2021


Ve středu 6. 10. 2021 měli žáci 8. a 9. ročníků příležitost v Divadle na Vinohradech v Praze vidět inscenaci REVIZOR.

Tento kulturní zážitek se dětem moc líbil a už nyní se těší na další představení.

KMD

Exkurze do Anežského kláštera a Muzea Karlova mostu

přidáno 15.10.2021


Během měsíce září se 7. ročníky zúčastnily exkurze v Praze, kterou měly jako součást výuky. Během této akce navštívily Anežský klášter - Skriptorium středověkého písaře a Muzeum Karlova mostu s plavbou po Vltavě.

Program byl velmi pěkně připravený a děti si ho náležitě užily.

Fotografie z exkurze v přiloženém souboru zde

karluv most

V září to ve škole žilo atletikou  

přidáno 08.10.2021


1) zlatá medaile ve čtyřboji obhájena
2) stříbro i bronz v jednotlivcích
3) nezaostal ani první stupeň
4) spanilá jízda atletů - přespolní běh

Celý článek si můžete přečíst ZDE

atletika

Sběr papíru po celý školní rok

přidáno 14.09.2021


Vážení rodiče, milí žáci,

i v letošním školním roce pokračujeme ve sběru papíru. Tentokrát můžete odevzdávat papír průběžně celý rok, ale přímo do sběrných surovin (ne do školy), kde nahlásíte školu a obdržíte potvrzení, které žáci odevzdají svým třídním učitelům.

Děkujeme za Vaši spolupráci.

Mgr. Barbora Hanáková

ZŠ Týnec nad Sázavou

Oznámení KMD

přidáno 14.09.2021


Ve středu 6. 10. 2021 jedeme na divadelní představení Revizor (DIVADLO NA VINOHRADECH).
Odjezd ze školy ve 12:00, návrat přibližně v 18:30 tamtéž.

REVIZOR - Nikolaj Vasiljevič Gogol

Jedna z nejznamenitějších komedií, které kdy byly napsány. Groteskní pohled na elitu zaostávající společnosti, ve které je způsobilost nahrazena ohebným lokajstvím a autorita zaměněna vulgární mocí. Příběh provinční vrchnosti, vědomé si své nekompetence do té míry, že sama sebe k smrti vystraší domnělou přítomností revizora, je geniálně zkombinován s příběhem bystrého podvodníka, který z úleku hodnostářů dokáže vytěžit víc, než by si kdokoliv dokázal původně představit...

Hrají: Ondřej Brousek, Aleš Procházka, Andrea Černá, Šárka Vaculíková, Oldřich Vlach, Denny Ratajský, Pavel Nečas, Marek Holý, Václav Vydra, Jiří Maryško, Viktor Javořík, Marek Lambora, David Steigerwald, Tomáš Dastlík, Alexandra Tomanová, David Steigerwald, Jan Battěk...

Režie: Juraj Deák

Délka představení: 2:45 hod.

Příjemný kulturní zážitek přeje Klub mladých diváků

Informace k zahájení školního roku 2021/2022 a k testování

přidáno 26.08.2021


Vážení rodiče, milí žáci,

doufám, že jste si všichni přes prázdniny odpočinuli, nabrali čerstvé síly a že se všichni těšíte na nový školní rok, který je již za dveřmi. S novým školním rokem nás opět neminou určitá opatření v souvislosti s covidem-19, ale věřím, že to společně zvládneme. Prosím, věnujte pozornost následujícím informacím ZDE

Děkuji za spolupráci a pochopení.

Mgr. Barbora Hanáková

Nabízíme volná pracovní místa

přidáno 26.08.2021


• SPECIÁLNÍ PEDAGOG - 6 hodin/ týdně
• ASISTENT/KA PEDAGOGA - 20 hodin/ týdně

V případě zájmu o nabízené pozice nás kontaktujte na info@zstynec.cz nebo na telefonním čísle 777 533 455.

Mgr. Barbora Hanáková

Testování od 1.9.2021

přidáno 18.08.2021


Vážení rodiče,
v souvislosti s připravovaným testováním od 1. září mám na Vás prosbu. Prosím rodiče těch žáků, kteří absolvovali během prázdnin očkování proti onemocnění Covid 19 nebo jsou stále v ochranné lhůtě 180 dní od prodělání nemoci, aby tuto skutečnost nahlásili třídním učitelům nebo na emailovou adresu sekretariátu školy zdenka.hanibalova@zstynec.cz. Do e-mailu uveďte jméno, příjmení a třídu, kterou žák navštěvuje. Prosím o zaslání informací nejpozději do 30. 8. 2021.

Děkuji Vám za spolupráci a přeji Vám krásný zbytek léta.

Mgr. Barbora Hanáková

SEZNAM SEŠITŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

přidáno 23.07.2021


Prázdniny jsou v plném proudu a my doufáme, že si je náležitě užíváte. Pokud se vám náhodou během prázdnin zastesklo po škole a chtěli byste si pomalu chystat sešity na nadcházející školní rok, zde máte jejich předběžný seznam.

Krásné prázdniny

přidáno 01.07.2021


Milé děti, vážení rodiče, přejeme vám krásné letní prázdniny plné hezkých zážitků a zaslouženého odpočinku. Dětem, které odchází na jinou školu, přejeme mnoho úspěchů a nových kamarádů.

ZŠ Týnec nad Sázavou

Přehled umístění našich absolventů

přidáno 01.07.2021


Letos nám z devátých ročníků vychází 53 žáků, z osmých ročníků 1 žák a 4 žáci z pátého ročníku. 

Přejeme všem, aby do nové školy vkročili tou správnou nohou!

Více informací v přiloženém souboru zde.

Tajemství vodní říše

přidáno 28.06.2021


Ve dnech 16. 6. a 18. 6. se třídy 6. A a 6. B vydaly na hydrobiologické praktikum k Janovickému potoku. Na žáky čekalo spoustu zajímavých úkolů z přírodopisu, mnoho pohybových aktivit a především vodní lov. K vidění bylo několik druhů hmyzu, a dokonce i dva zástupci žabí říše.
Praktikum třídy zakončily opékáním buřtů, marshmallownů, chleba či jablek. Nechybělo ani závěrečné vyhodnocení úkolů. Všichni dostali sladkou odměnu a vydali se na cestu zpět do Týnce.

Literární soutěž

přidáno 28.06.2021


V literární soutěži Benešovsko žije příběhy měl úspěch Jan Franěk z 8.A, jehož příběh Máchův obraz byl vybrán a otištěn v knize vydané v letošním roce.

Gratulujeme!

Pro „táborníčky“ - doplňující informace k PCR testům 

přidáno 15.06.2021


Dle mimořádného opatření MZCR ze dne 1.6. 2021 má každý nárok na 2 PCR testy měsíčně zdarma (hrazené příslušnou zdravotní pojišťovnou). V opatření není stanoveno po jaké době může dojít k provedení druhého PCR testu. Viz přiložený dokument, odts. 2. ZDE

Soutěž projektu Rosteme s knihou: Čeština 21. století - nová slova, nové významy 

přidáno 10.06.2021


Soutěž projektu Rosteme s knihou: Čeština 21. století - nová slova, nové významy - naši žáci obsadili v kategorii 2. stupeň :

5. místo Aneta Burdová, 8.B
10. místo Theodor Ezekiel Adddo-Djan, 8.C

Gratulujeme!

Čtenářský souboj

přidáno 10.06.2021


V letošním roce se žáci 6. ročníku zapojili do celorepublikové soutěže Čtenářský souboj.
Z celkového počtu 64 přihlášených škol jsme obsadili 31. místo a jsme na něj pyšní. 

NABÍZÍME VOLNÁ PRACOVNÍ MÍSTA

přidáno 08.06.2021


• učitel II. Stupně (plný úvazek)
 Aprobace: Matematika a informační a komunikační technologie

• speciální pedagog (částečný úvazek, 10 – 11 hodin/týden)

V případě zájmu o nabízené pozice nás kontaktujte na info@zstynec.cz nebo na telefonním čísle 777 533 455.
Mgr. Barbora Hanáková

Hurá! Všichni jsme negativní!

přidáno 04.06.2021


Včera u nás na škole proběhlo první testování PCR testy. Přijely k nám tři profesionální týmy, které během dopoledne zvládly otestovat celou školu. V jedné třídě strávily okolo deseti minut, takže nám nesebraly příliš času z výuky. Jsme za to moc rádi.
A jak to probíhalo, se můžete podívat v naší fotogalerii - zde.

Informace pro rodiče budoucích žáků prvních tříd a přípravné třídy

přidáno 01.06.2021


Dne 9. června v 16,30 se konají informační schůzky rodičů budoucích prvňáků a dětí přípravné třídy s třídními učiteli na budově Komenského (místo setkání bude zveřejněno na dveřích respiria 1. stupně v den schůzky) i Benešovská (nynější 4. C).

Výsledky okresního kola 

přidáno 01.06.2021


Dne 19. 5. proběhlo okresní kolo matematické olympiády. V kategorii Z5 se umístil na skvělém 7. - 8. místě Martin Molitoris a stal se tak úspěšným řešitelem.

Gratulujeme!

Od 1. 6. 2021 končí doba „šťourací a plivací“

přidáno 24.05.2021


Vážení rodiče,

na základě mnoha podnětů směřujících ke zjednodušení a zkvalitnění testování žáků na naší škole se podařilo za výrazné podpory zřizovatele zajistit od 1. 6. 2021 testování našich žáků PCR testem ze slin se čtrnáctidenní frekvencí.

Důležité informace k PCR testování:
• Neinvazivní PCR test se provede ze slin z úst na odběrovou štětičku poolingovou metodou (společný test pro 6 žáků)
• Test provádí zdravotník v předem naplánovaném termínu na půdě školy bez potřeby asistence pedagoga/rodiče
• Vzorky se okamžitě převáží do laboratoře a ten samý den jsou vzorky vyhodnoceny
• V případě pozitivity je škola okamžitě informována a následně zákonní zástupci
• Pozitivní skupina (6 žáků) je poté individuálně testována
• Dle pokynů školy/hygienické stanice jde pozitivní žák do čtrnáctidenní izolace a zbytek třídy do čtrnáctidenní karantény
• Žákům v karanténě a členům domácnosti izolovaného žáka je vystavena žádanka na vyšetření metodou PCR, které je povinné, a to nejdříve za 5 dnů a nejpozději za 10 dnů od kontaktu s pozitivně testovaným
• Testovat budeme:
o 31. 5. – antigenní test (z důvodu časové prodlevy výsledku PCR testu)
o 1. 6. – PCR test
o 15. 6. – PCR test
o 29. 6. – PCR test
• Žáci, kteří nebudou přítomni na PCR testování, budou dodatečně testováni antigenním testem po příchodu do školy
• Příbalový leták a informace o PCR testu naleznete ZDE
Mgr. Barbora Hanáková


Zápis k zájmovému vzdělávání (školní družiny) pro školní rok 2021/2022

přidáno 14.05.2021


Zápis do zájmového vzdělávání pro školní rok 2021/2022 od 24. května - do 31. května 2021 bez osobní přítomnosti zákonných zástupců ve škole, pouze elektronickou formou.

Více informací v přiloženém souboru zde.

Žádost zákonných zástupců o přijetí k zájmovému vzdělávání (školní družiny) - budova KOMENSKÉHO - soubor zde

Žádost zákonných zástupců o přijetí k zájmovému vzdělávání (školní družiny) - budova BENEŠOVSKÁ - soubor zde

Změny od 17. 5. 2021

přidáno 11.05.2021


Vážení rodiče, milí žáci,
v přiloženém dokumentu naleznete aktuální informace platné od 17. 5. 2021.

Více informací v přiloženém souboru zde.

Rozhodnutí o přijetí do 1. tříd


Žádáme rodiče budoucích žáků prvních tříd, aby si do 14. 5. 2021 vyzvedli rozhodnutí o přijetí na recepci budovy Komenského.

Informace k přípravné třídě ve školním roce 2021/22


Všechny žádosti zákonných zástupců o zařazení dětí do přípravné třídy ve školním roce 2021/22 byly vyřízeny kladně. Rozhodnutí o přijetí si můžete vyzvednout od 12. - 19. 5. 2021 v době od 7,00 – 14,30 hodin na recepci budovy Komenského (průkaz totožnosti s sebou).

Aktuální informace a harmonogram testování žáků od 3. 5. 2021


Více informací v přiloženém souboru zde

Seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání ve školním roce 2021/22


Zákonní zástupci si mohou rozhodnutí o přijetí dětí k základnímu vzdělávání či rozhodnutí o odkladu školní docházky vyzvednout na recepci školy v budově Komenského 265 od 5. 5. 2021 vždy v době od 7,00 – 14,30 hodin (s sebou průkaz totožnosti).

Rozhodnutí o přijetí dětí do přípravné třídy si rodiče budou moci vyzvednout až po schválení zřízení přípravné třídy Krajským úřadem Středočeského kraje v průběhu měsíce května.

Pro bližší informace sledujte web školy.

Budova Benešovská - soubor zde
Budova Komenského - soubor zde

Matematická olympiáda


Dne 16. 3. proběhlo krajské kolo matematické olympiády. V kategorii Z9 se umístil na skvělém 10. místě Lukáš Hak.

Gratulujeme!

Termíny testování žáků pro účely přijímacího řízení na střední školy


Více informací v přiloženém souboru zde.

Pojďme rozhýbat svá těla! Poznávat přírodu a reálný svět…


Výzva č. 2 (od 12. 4. do 18. 4):
Umíš skákat přes švihadlo stejně rychle jako kolibřík mávat křídly?
Dokument v PDF (Výzva č. 2)


Průběžné výsledky výzvy č. 1:
Po prvém týdnu jsme dohromady ušli 2 873 km. Nejvíce nachodili žáci 7. ročníků (1079 km). Podrobné výsledky jsou na MS Teams. Pojďme společně obejít Zemi, která má po obvodu 40 000 km. Kdo se nezapojil v prvém týdnu, může se klidně přidat nyní. Všem zúčastněným děkuji.

Matematická olympiáda


V okresním kole matematické olympiády se umístil Jan Krumpholc (6. A) na krásném 4. místě. Gratulujeme!

OPATŘENÍ U PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK


Informace pro účastníky přijímacích zkoušek najdete v příloze zde.
V případě zájmu o využití školního testování sledujte web školy, včas oznámíme termín a organizaci této možnosti.

Instruktážní video MŠMT


Instruktážní video MŠMT odkaz zde.

Informace k návratu žáků do škol od 12. 4. 2021


Podrobné informace k návratu žáků nižšího stupně v týdenních rotacích najdete v Bakalářích nebo v přiloženém souboru zde.

Pojďme hlasovat o obnovu hřiště u ŠD!


Město Týnec nad Sázavou uvolnilo 500 000 Kč pro návrhy do projektů participativního rozpočtu. Bylo vymyšleno 6 projektů. Každý navrhovatel vytvořil krátký videomedailonek na které se můžete podívat na odkaze pod tímto článkem. O tom, který vyhraje můžete rozhodnout i právě vy! Hlasování bude probíhat od 29. 3. do 11. 4. 2021. Při hlasování budete mít k dispozici 2 kladné hlasy a 1 záporný.

Budeme velmi šťastní, pokud se zúčastníte hlasování. A v případě, že se vám bude nejvíce líbit videomedailonek č. 4 – Renovace školní asfaltové plochy, tak budeme mít dvojnásobnou radost.

Odkaz: 
Týnec nad Sázavou - Zprávy (mestotynec.cz)


Přejeme pěkné dny a pevné zdraví ZŠ Týnec nad Sázavou

mesto

Olympiáda v anglickém jazyce


Výsledky okresního kola olympiády v anglickém jazyce:
• V kategorii I. A, se umístila Denisa Hadačová ze 7. B na 1. místě.
• V kategorii II. A, se umístila Andrea Korcová z 9. B na 4. místě.
Oběma soutěžícím gratulujeme! 

diplom aj

Zápis do prvních tříd


Zápis do prvních tříd ve školním roce 2021/2022 proběhne elektronickou formou od 5. 4. do 9. 4. 2021. Kliknutí na banner vás přesměruje na elektronickou žádost.

Zákonní zástupci, kteří nemají možnost elektronického zápisu, se dostaví po předchozí domluvě (317 701 213) na recepci budovy Komenského době od 6. – 9. 4. 2021. Zde jim bude umožněn elektronický zápis dítěte.

Stejný postup platí pro žádost o odklad školní docházky.

zapis online

Žádost o přijetí dítěte do přípravné třídy


Žádost o přijetí dítěte do přípravné třídy ve školním roce 2021/2022 naleznete ZDE. Vyplněnou a podepsanou žádost s příslušnými dokumenty doručíte osobně na recepci budovy Komenského v době od 6. do 9. 4. 2021.

Pojďme rozhýbat svá těla! Poznávat přírodu a reálný svět…


Pohyb je nedílnou součástí zdravého života. Podporuje imunitu a tím lépe můžeme čelit nemocem.

Věřím, že většina z vás pravidelně sportuje i v tuto nepříznivou dobu. Bohužel stávající situace těmto aktivitám nepřispívá, a naopak většinu času trávíme u počítačů. Pojďme se od nich zvednout alespoň ve svém volném čase.

Dokument PDF zde

Vaši tělocvikáři

Olympiáda v anglickém jazyce


Výsledky okresního kola olympiády v anglickém jazyce:
V kategorii I. A, se umístila Denisa Hadačová ze 7. B na 1. místě.

• V kategorii II. A, se umístila Andrea Korcová z 9. B na 4. místě. 

Oběma soutěžícím gratulujeme!

Harmonogram konání přijímacích zkoušek 2020/2021

přijímací zkoušky

Distanční zájmová činnost školní družiny


Milé děti, v tomto dokumentu naleznete další náměty na Vaši činnost během volného času.

Více informací naleznete ZDE. 

Zdravíme všechny družinové děti, které musí mít
doma distanční výuku


Je to pro všechny těžké, sedět u počítače místo sedět v lavicích. Doma jsme buď jen
s dospěláky nebo se sourozenci, se kterými už se po tak dlouhé době nedá hrát, ani
jen tak povídat. Co dělat? Dopoledne koukáte do monitoru a učíte se. Odpoledne
děláte úkoly (nebo večer) a co potom? Mrkni na naše nápady, co je možné dělat.
Zkus se hýbat, něco vyrobit, těšit se na Velikonoce a pozor, zase je tu soutěž!


Více informací zde

ZÁPIS do prvních tříd


Dle pokynů MŠMT ze dne 5. března 2021 bude zápis do prvních tříd a přípravné třídy probíhat distančním způsobem. Podávání žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání, o odklad školní docházky bude probíhat elektronicky v době od 5. - 9. dubna 2021. Odkaz pro podávání žádostí s podrobným návodem a všemi dokumenty bude uveřejněn na webu školy v brzké době, aktivní bude od 5. dubna 2021.

Žádost o přijetí do přípravné třídy najdete na webu školy, podávat ji lze též od 5. - 9. dubna 2021. Vyplněnou a podepsanou s ostatními dokumenty přinesete do podatelny základní školy.


Pro podrobnější informace sledujte web školy.

Přijímací zkoušky


Jednotné přijímací zkoušky na maturitní obory se letos kvůli epidemii covidu-19 opět posunou na pozdější termíny.
Na čtyřletých oborech se budou konat 3. a 4. května a na víceletých gymnáziích 5. a 6. května. Vyplývá to z materiálu ministerstva školství.
Důležité upozornění ohledně zápisového lístku:
Pokud budete dělat přijímací zkoušky, neposílejte dřív na žádnou jinou školu zápisový lístek. Zápisový lístek nelze přendat.

Výsledky školního kola olympiády v AJ


Kategorie I.
1. místo - Denisa Hadačová, 7. B
2. místo - Nikola Burdová, 7. B
3. místo - Jelena Akopyan, 7. A
Kategorie II.
1. místo - Andrea Korcová, 9. B
2. místo - Štěpán Stoklasa, 8. A
3.- 4. místo - Lukáš Hak, 9. C
                      Mikuláš Heřman, 9. C

Okresní kolo proběhne v březnu.

Uzavření školy od 1.3.2021


Vážení rodiče,

jak jste jistě zaznamenali v médiích, škola se od pondělí 1. 3. 2021 zavírá. 1., 2. ročníky a přípravná třída přechází na distanční výuku, podrobné informace dostanete od třídních učitelů.

Veškeré případné změny a upřesnění zveřejníme opět na webu školy.

Ošetřovné:
Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení. Více informací o ošetřovném naleznete např. zde: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu.
Barbora Hanáková

Povinnost nosit chirurgické roušky i pro žáky


S účinností od 25. února 2021 platí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví používat
kvalitnější ochranu dýchacích cest i pro žáky, tím jsou respirátory nebo obdobné prostředky bez výdechového ventilu (např. FFP2/KN 95) nebo zdravotnická obličejová maska (zdravotnická rouška).


Více informací naleznete zde:

https://koronavirus.edu.cz/files/informace-pro-skoly-a-skolska-zarizeni-rousky.pdf


V termínu od 15. - 19.2. bude činnost školní družiny přerušena


Vzhledem k tomu, že se na jarní prázdniny nepřihlásily žádné děti, bude školní družina na obou budovách uzavřena.

Zápis do 1. tříd a přípravné třídy ve školním roce 2021/22


Zápis do prvních tříd se koná v souladu s par. 36 odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, v době od 1. dubna do 30. dubna kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku.

Konkrétní termín stanoví ředitelka školy.

Další informace naleznete v přiloženém PDF.


Vědomostní soutěže


V prvním pololetí školního roku 2020/2021 se žáci ZŠ Týnec nad Sázavou zúčastnili i ve ztížených podmínkách několika vědomostních soutěží. Školní kola proběhla přímo na naší škole, okresní kola pak on-line formou.

Další informace naleznete níže nebo v přiloženém PDF.

vedomostni souteze

Podpora žáků při přípravě na JPZ


Jako součást rezortní podpory pro přípravu žáků na přijímací zkoušky do maturitních oborů středních škol převedla Česká školní inspekce do elektronické podoby testy, které byly použity při tzv. jednotných přijímacích zkouškách v minulých letech. Testy jsou k dispozici v mobilní testovací aplikaci InspIS SETmobile, která je zdarma ke stažení do chytrých mobilních telefonů a tabletů.

Vysvědčení


Vážení rodiče, milí žáci,
žáci , kteří se vzdělávají prezenčně, dostanou výpis vysvědčení ve škole dne 28. 1. 2021. Ostatní žáci obdrží výpis vysvědčení až po nástupu na prezenční výuku. Nicméně známky budou zpřístupněny dne 28. 1. 2021 v aplikaci Bakaláři.


Školní družina bude v pátek 29.1. uzavřena


Vzhledem k tomu, že se na pololetní prázdniny do družiny nepřihlásily žádné děti, bude provoz ŠD v tento den přerušen.

Úspěšní řešitelé školního kola Matematické olympiády


Úspěšní řešitelé školního kola Matematické olympiády:
 kategorie Z5 Martin Molitoris 5. B
kategorie Z9 Lukáš Hak 9. C

Oba postupují do okresního kola.

Individuální konzultace žáků


Vážení rodiče, milí žáci,
v době distanční výuky umožňujeme prezenční individuální konzultace ve škole. V případě zájmu se spojte s konkrétním učitelem a domluvte si schůzku. Na konzultaci může být přítomen i zákonný zástupce.

Změny od 4. 1. 2021 


Vážení rodiče,
přechod do 5. stupně PES od 27. 12. 2020 znamená, že se škola opět vrací do distančního režimu, pouze přípravná třída, 1. a 2. ročník bude pokračovat prezenční formou, dle rozvrhů z prosince. Pro ostatní žáky je povinné vzdělávání distančním způsobem. Prozatím je 5. stupeň plánován do 10. 1. 2021.
Školní družina bude otevřena pro žáky přípravné třídy, 1. a 2. ročníku, tito žáci se mohou rovněž stravovat ve školní jídelně. Ostatní žáci v době distanční výuky si mohou obědy objednat a odebrat u výdejního okénka, jak bylo dříve. Více informací o školním stravování najdete na www.sjtynec.cz.
V případě jakýchkoliv změn (včetně případných úprav v PES pro školství, o kterých se v posledních dnech mluvilo) vás budu informovat opět na tomto místě, dále budete komunikovat s třídními učiteli.
Hodně zdraví a štěstí do nového roku všem.

Vánoční přání

vanoce

Aktuální informace 


Vážení rodiče,
v souvislosti s přechodem do 4. stupně protiepidemického systému „PES“ schválila vláda dne 14. prosince 2020 s účinností od 18. prosince 2020 následující změny pro provoz škol:
Zakazuje s účinností ode dne 21. 12. 2020 od 00:00 hod. do dne 23. 12. 2020
do 23:59 hod. osobní přítomnost žáků a studentů základních a středních škol, konzervatoří, vyšších odborných škol, základních uměleckých škol a ve školní družině, ve školním klubu a ve středisku volného času.
Za tyto 2 dny budou rodiče moci čerpat ošetřovné.
Vánoční prázdniny budou zahájeny ve středu 23. 12. 2020 a skončí v neděli 3. 1. 2021. Vyučování začne v pondělí 4. 1. 2021. 

Adresa školy

Budova Komenského 265
Budova Benešovská 23
Týnec nad Sázavou
257 41
IČO: 71004670

Kontakt

E-mail: info@zstynec.cz
E-mail: recepce@zstynec.cz
Datová schránka: ap3mtpn
Telefon:
ZŠ Komenského: 317 701 213
ZŠ Benešovská: 317 701 218